AKTUALNOŚCI

25.06.2016 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


Przy pięknej pogodzie odbyła się nasza uroczystość zakończenie roku szkolnego. Zaczęliśmy od Mszy św., aby podziękować Bogu za wszystkie łaski, jakich doświadczaliśmy każdego dnia. Potem rozpoczęły się programy artystyczne. Występowały dzieci z każdej grupy, były także pokazy tańca i umiejętności j. angielskiego. Na koniec każdy otrzymał w pełni zasłużony dyplom. A dla ochłody były lody !

* ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁYCH WAKACJI I DO ZOBACZENIA ... *

20.06.2016 - REJS STATKIEM


Niespodzianką po Turnieju Zdrowia była dodatkowa nagroda - rejs statkiem - sponsorowany przez Żeglugę Augustowską. Każda przygoda jest cennym źródłem doświadczeń i zawierania nowych znajomości.

* Bardzo dziękujemy sponsorom. ... *

17.06.2016 - WYCIECZKA DO "WIOSKI ZAPOMNIANYCH WOJÓW"


To już drugi etap na Szlaku Bajkowych Wiosek, które odwiedziliśmy. Pogoda była wymarzona, choć rano nie wyglądało to najlepiej. Gra terenowa na "Szlaku Jaćwingów" bardzo nam się podobała i wymagała dużej sprawności fizycznej. Zostaliśmy pochwaleni, że wszystkie zadania wykonaliśmy wspaniale. Zabawa bardzo udana i znów dowiedzieliśmy się czegoś nowego i ciekawego.

* Tak gromadzi się wiadomości i nabiera mądrości ... *

10.06.2016 - TURNIEJ ZDROWIA


Każdego roku, wiosną, bierzemy udział w Miejskim Turnieju Zdrowia, razem z dziećmi z innych przedszkoli. Konkurencje sportowe są bardzo ciekawe i wesołe. Współzawodnictwo zawsze fair play. Nieoceniona jest też pomoc kibiców, którzy nie tylko dopingują swoją drużynę, ale odpowiadają na pytania konkursowe dotyczące zdrowia i matematyki i prezentują hasło-okrzyk związany z tematem turnieju. Dla wszystkich to okazja do wspaniałej zabawy i ruchu.

* W ZDROWYM CIELE-ZDROWY DUCH ... *

7.06.2016 - RAJD ROWEROWY STARSZAKÓW


Od rana szykowaliśmy się na rajd. Rowery gotowe, po przeglądzie, kaski są, buteleczka z woda też i oczywiście dobre humory i zapał. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa i poruszania się po ścieżce rowerowej. Prowadziła p. Ania a z tyłu ubezpieczała nas s. Małgorzata. Po drodze zrobiliśmy sobie przystanek przy MOR i spotkaliśmy tam rodzinkę łabędzi i stado kaczek. Nikt nie zostawał w tyle, wszyscy spisali się na medal.

* PRAWDZIWA "DRUŻYNA MISTRZÓW" ... * postanowiliśmy, że wiosenne rajdy rowerowe staną się tradycją naszego przedszkola.

6.06.2016 - "AFRYKA DZIKA" - KONCERT


Pan Daniel i Pan Paweł znowu gościli w naszym przedszkolu ze swoimi instrumentami i pomysłem na dobrą zabawę. W czasie koncertu dzieci stworzyły "owocową orkiestrę". Graliśmy różne utwory, które wprowadzały nas w atmosferę dzikiej afryki i jej mieszkańców. To było takie małe safari. Może kiedyś pojedziemy na prawdziwe.

* TRZEBA MIEĆ MARZENIA ... *

5.06.2016 - POKAZ TANECZNY


W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego dzieci z naszego przedszkola miały pokaz tańców: walc angielski, cza-cza-cza, rock-n-roll. Wyszło nam chyba dobrze, bo nasza Pani Ania była zadowolona a publiczność nagrodziła nas wielkimi brawami. Każdy otrzymał pamiątkowy puchar i słodkie niespodzianki. Bardzo lubimy tańczyć. Składamy też życzenia i podziękowania Panu Grzesiowi, dyrektorowi "Promenady", dzięki któremu możemy uczestniczyć w takich pokazach...

1.06.2016 - WYCIECZKA DO MAMUCIEJ DOLINY - DZIEŃ DZIECKA


Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka jedziemy na super wycieczkę. Tym razem była to "Mamucia Dolina". Piękne tereny, mnóstwo świeżego powietrza i atrakcji. Dowiedzieliśmy się trochę o sposobie życia pierwotnych ludzi i mamutów, których już dziś nie ma. Każda wiedza jest potrzebna. Na polu archeologicznym szukaliśmy wykopalisk i udało się znaleźć coś niezwykłego. Było strzelanie z łuku, mielenie ziaren, wypiekanie placków, wędzenie mięsa. A w ramach obiadu, pyszne kiełbaski z ogniska z dodatkami. Po obiedzie długi spacer po lesie Biebrzańskiego Parku i lekcja przetrwania. Cały czas towarzyszyły nam dwa zwierzaki, wielki owczarek i prawdziwy wilk (oswojony). Wizyta w stajni i w kurniku.

* Naszym najmłodszym kolegom i koleżankom bijemy wielkie brawa ... !!! *

23,24.05.2016 - DZIEŃ MAMY I TATY


Tradycyjnie w maju, gdy cała przyroda dookoła jest zachwycająca, my zachwycamy się naszymi rodzicami. Tyle w nich piękna i miłości, za które chcemy im podziękować z całego serca. Dlatego w każdej grupie organizujemy występy dla rodziców. Pierwsze były maluchy. Zresztą już nie takie maluchy, zaprezentowały się pięknie. Po nich występowały średniaki. Także tutaj łza się w oku kręciła mamusiom i tatusiom. A następnego dnia swoje spotkanie miały starszaki. Przygotowały przedstawienie teatralne "Legenda o toruńskich piernikach". A dodatkiem były własnoręcznie pieczone i ozdabiane słodziutkie pierniki. Wraz z nimi były słodkie całusy. W każdej grupie atmosfera była uroczysta, bo

* MAMA I TATA, TO NAJWAŻNIEJSZE OSOBY DLA KAŻDEGO DZIECKA ... *

18.05.2016 - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA Z JANEM PAWŁEM II


Dziś urodziny naszego Patrona. Czekamy na miłych gości, naszych kolegów i koleżanki z przedszkola w Ełku. Gościliśmy u nich w październiku, teraz kolej na rewizytę. Od rana patrzyliśmy w niebo i na pogodę. Ostatnie dni nie były zbyt ciepłe. Ale nasz Jan Paweł II spojrzał na nas z okna w niebie i uśmiechem rozpędził chmury, zaświeciło słońce. Świętowanie było więc na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od Mszy świętej z ucałowaniem relikwii naszego Patrona. Potem, podzieleni na 6 zespołów, wykonywaliśmy różne zadania związane z życiem Jana Pawła II. Po wykonaniu zadań spotkanie wszystkich i relacje z pracy w grupach. Przypomnieliśmy sobie dużo wiadomości o papieżu, śpiewaliśmy wesołe piosenki i dobrze się bawiliśmy. Wspólny obiad i deser w postaci papieskich kremówek. I to był już czas na pożegnanie gości, ale świętowanie trwało dalej. Na zakończenie dnia, także nasi rodzice mogli skosztować papieskich kremówek.

* GDY SIĘ MA TEKIEGO PATRONA, TO WSZYTKO JEST OK ...! *

14.05.2016 - FESTIWAL MARYJNY KU CZCI JANA PAWŁA II


W sobotę w "Pałacu na wodzie" odbył się II Festiwal ku czci Jana Pawła II. To nasz patron, więc chętnie wzięliśmy udział w Festiwalu, śpiewając dwie piosenki o Janie Pawle II. Otoczenie bardzo dostojne, atmosfera wspaniała. oprócz nas występowały także dzieci ze szkoły muzycznej oraz chór "Złota jesień". Śpiewanie na chwałę Boga i Matki bożej łączy pokolenia.

Poza tym, KTO ŚPIEWA, DWA RAZY SIĘ MODLI *...*

10.05.2016 - WYCIECZKOWY DZIEŃ


Po śniadaniu, z zasobem sił i dobrymi humorami, ruszyliśmy na wycieczkę. Najpierw gościliśmy w Państwowej Straży Pożarnej. Próba pierwsza, to gaszenie "pożaru", czyli celowanie strumieniem wody do otworu. Próba druga to jazda wozem strażackim, na sygnale oczywiście, żeby zatankować brakującą wodę do zbiorników. Aż 2500 litrów. Próba trzecia, na wysokościach. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda świat z wysokości strażackiego kosza z podnośnikiem. To niezwykła praca i bardzo trudna, więc będziemy wspierać naszych strażaków modlitwą. Potem ruszyliśmy spacerkiem przez park, obok szkoły muzycznej i pomnika upamiętniającego 150 lecie budowy kanału augustowskiego. Kładką nad ulicą dotarliśmy do Muzeum Kanału Augustowskiego. Tutaj Pani Basi ciekawie opowiedziała nam o Ignacym Prądzyńskim i jego dziele - projekcie Kanału. Dziś służy tylko turystom, ale kiedyś był ważnym szlakiem handlowym w kierunku Bałtyku. Autobusem miejskim wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń i nowych wiadomości.

*PODRÓŻE KSZTAŁCĄ...A MY JESTEŚMY TEGO PRZYKŁADEM ...*

23.04.2016 - PIELGRZYMKA DO WILNA W ROKU MIŁOSIERDZIA


To był bardzo wyjątkowy i wspaniały dzień. Wszystko zaczęło się już o 6 rano, gdy razem ze słońcem ruszyliśmy autokarem do Wilna. Było nas 72 osoby. Dzieci, rodzice, dziadkowie. Okazja, to Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Pierwszy przystanek - Troki i zamek. Było, co zwiedzać, zwłaszcza dzieciom bardzo się podobało. Po zwiedzaniu zamku udaliśmy się do pobliskiej restauracji na obiad. Oczywiście danie główne, to kibiny, regionalna potrawa karaimska. wszystkim bardzo smakowało. Po obiedzie ruszyliśmy w kierunku Wilna. Naszym przewodnikiem był p. Kamil, który już od kilkunastu lat mieszka w Wilnie, a pochodzi z Augustowa. Wilno rozpoczęliśmy zwiedzać od miejsca ważnego dla Polaków - cmentarz na Rossie, grób Matki i Serce Syna. Potem pojechaliśmy do Sióstr Jezusa Miłosiernego, miejsca, gdzie mieszkał bł.ks. M. Sopoćko ( na piętrze) i miał swoją pracownie malarz Kazimierowski. Obecnie jest to kaplica domu sióstr. To tutaj powstał obraz Jezusa Miłosiernego, malowany według wskazań s. Faustyny. S. Agnieszka opowiedziała nam krótko o tym. Następnie pojechaliśmy pod Ostrą Bramę. rozpoczęliśmy miły spacer przez Stare Miasto. Nie omijając oczywiście odwiedzin i krótkiej modlitwy u Matki Bożej Miłosierdzia. Byliśmy w cerkwi prawosławnej Św. Ducha. Zobaczyliśmy Ratusz Wileński, dzielnicę Żydowską. Celem tego spaceru był kościół - sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. To był centralny punkt naszego pielgrzymowania. Następnie przeszliśmy na plac katedralny. Kolejny punkt, to kościół barokowy Piotra i Pawła na Antokolu. Stamtąd już niedaleko do klasztoru, gdzie św. Faustyna spędziła kilka lat swego życia na modlitwie i pracy. Dziś to niewielka część całego klasztoru, ale pięknie utrzymana i pełna śladów św. Faustyny. Spotkaliśmy się z p. Petrasem, który opiekuje się tym miejscem. To było niezwykłe doświadczenie obcowania świętych. Na zakończenie pojechaliśmy na górę Trzech Krzyży, gdzie rozpościera się piękny widok na miasto. To było ostatnie spojrzenie na Wilno, bo za chwilę ruszyliśmy w drogę do domu. Ten dzień na pewno w każdym z nas pozostawił nie tylko miłe wspomnienia, ale

*OBFITOŚĆ ŁASK, PŁYNĄCĄ ZE ZDROJU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ...*

30.03.2016 - WARSZTATY GRY NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH


Dziś mieliśmy wyjątkowe spotkanie. Gość z daleka przyjechał do nas z całą gamą bębnów. Wiemy już, że bębny afrykańskie nazywają się Darabuki, wykonuje się je ze skór kóz afrykański, bo jakby inaczej. Potrzeba miesiąc czasu, żeby zrobić dobry bęben. Gdy już wszystko wiedzieliśmy, przyszła kolej na naukę gry. Wcale to nie łatwe, wybijać równo podane rytmy. Ale po kilku uderzeniach szło nam już wyśmienicie.

Kto wie, *co się może w życiu przydać ...*

23.03.2016 - SPOTKANIE WIELKANOCNE


Jak co roku, w Wielką Środę zaczynamy już świętowanie Uroczystości Wielkiejnocy. Po południu w każdej grupie odbyły się spotkania z rodzicami. Wcześniej dzieci przygotowywały koszyczki wielkanocne dla siebie. Była babka wielkanocna, pisanka własnoręcznie ozdobiona, czekoladowy baranek, rzeżucha, którą wysialiśmy kilka dni wcześniej i małe niespodzianki. Na spotkanie ubraliśmy się galowo i odświętnie. Śpiewaliśmy, mówiliśmy świąteczne wiersze, były życzenia i dobre słowa o nadziei, że

*ZWYCIĘZCĄ JEST JEZUS CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY ...*

*WESOŁEGO ALLELUJA !!!*

11.03.2016 - DROGA KRZYŻOWA


Mimo niekorzystnej pogody, razem z rodzicami stawiliśmy się dziś na Drodze Krzyżowej. To czas naszej wspólnej modlitwy i łaski Pana Jezusa Miłosiernego. Każdy miał swoje ważne intencje, które złączyliśmy w Krzyżu Pana Jezusa. Rodzice pomogli nam w modlitwie, czytając rozważania do każdej stacji a my z całego serca śpiewaliśmy nasze pieśni. Przy stacji XI - każda rodzina pozostawiła na krzyżu wizytówkę ze swoim nazwiskiem. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą gotowość i pragnienie, by nasza rodzina zawsze trwała wiernie przy Jezusie, a krzyż był dla nas znakiem zwycięstwa w różnych przeciwnościach życia.

Przez cały Wielki Post, codziennie o godz. 15.00 wszystkie dzieci uczestniczą w kaplicy na górze w krótkiej modlitwie "Godziny miłosierdzia".

*Wierzymy, że przez tę chwilę w promieniach miłosierdzia, wypraszamy łaski dla nas i świata całego ...*

08.03.2016 - DZIEŃ TALENTU - KONKURS PIOSENKI


Zorganizowaliśmy dziś w naszym przedszkolu pierwszy z serii Dzień Talentu. Tym razem dzieci prezentowały swój talent muzyczny. Chętne dzieci wystąpiły, śpiewając swoją ulubioną piosenkę. Śpiewały najmłodsze, średnie i najstarsze dzieci. Śpiewać każdy może, kto tylko lubi. Jury, wybrane spośród przedstawicieli każdej grupy oraz wśród nauczycielek, miało trudne zadanie, gdyż każdy wykonawca wkładał w swój występ całe zaangażowanie i serce. Po podliczeniu punktów, okazało się, że mamy trzech laureatów I miejsca. Na koniec rozdane były dyplomy a każdy wykonawca obdarzony został gromkimi brawami.

Przedstawienie wprowadziło nas w świat biało-czarny, który okazał się całkiem kolorowy.

*Pierwszy krok na drodze rozwoju swojego talentu został uczyniony ...*

08.03.2016 - PRZEDSTAWIENIE "BIAŁE CZARNE"


Po zakończeniu Konkursu Piosenki była chwila relaksu, gdy mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe i wesołe przedstawienie teatralne. Może to będzie nasz kolejny talent do odkrycia, bo występy świąteczne już niedługo.

Przedstawienie wprowadziło nas w świat biało-czarny, który okazał się całkiem kolorowy.

*Wyobraźnia czyni cuda ...*

03.03.2016 - PRZEDSTAWIENIE "Tak jest dobrze"


Pan Mariusz to nas dobry znajomy, który gościł w naszym przedszkolu już nie jeden raz. Za każdym razem przedstawienie jest wspaniałe i niepowtarzalne. Dekoracje i lalki bardzo piękne. Tym razem była to opowieść o wybieraniu dobra i odrzucaniu zła. Taka postawa zyskuje nam przyjaciół i tworzy dobrą atmosferę.

Obyśmy zawsze umieli *wybierać, co dobre ...*

01.03.2016 - KONCERT "Chodzi mucha po suficie"


Mieliśmy dziś bardzo miłych gości: Pan Daniel i Pan Mariusz. Przywieźli ze sobą wielki kontrabas i trąbkę. Zaprezentowali nam różne rodzaje muzyki. Była też okazja do wspólnej zabawy i muzykowania. Oprócz swoich instrumentów, Panowie mieli także duża walizkę pełną ciekawych instrumentów, na których grały dzieci.

*Wspólne muzykowanie jest okazją do tworzenia więzi, które cieszą i zostają na dłużej ...*

23.02.2016 - TURNIEJ GIER EDUKACYJNYCH


Dziś mieliśmy nie lada zadanie do wykonania. Odbywał się Turniej Gier Edukacyjnych w grupie Średniaków i Starszaków. Umiejętność gier różnego rodzaju doskonalimy od dawna. To jedna z naszych ulubionych zabaw w przedszkolu. Wszystkie dzieci wzięły w nim udział. Były trzy kategorie: warcaby, gry stolikowe, tzw. "ściganki" i memory. Wszyscy bardzo skupieni na swojej partii gry. Po kolejnych etapach wyłoniliśmy mistrzów i wicemistrzów w każdej kategorii. Turniej był dla nas nie tylko wspaniałą zabawą, ale i mogliśmy zmierzyć się ze swoimi możliwościami i

*nauczyliśmy się szacunku dla zwycięzców i przegranych ...*

16.02.2016 - PRZEDATAWIENIE TEATRALNE "Królewna Śnieżka"


Znane bajki, mogą ciągle uczyć nas czegoś nowego i to właśnie sprawia, że możemy te same bajki oglądać setki razy i nigdy nas nie nudzą. Tym razem Śnieżka była dla nas wzorem zdrowego żywienia.

Choć dobrze wiemy, co jest zdrowe, a co nie, to * przypomnienie zawsze się przyda ...*

12.02.2016 - TEATR I KONCERT MUZYCZNY


Dziś mieliśmy bardzo bogaty w atrakcje kulturalne dzień. Od rana pojechaliśmy od dużej auli w ACE na przedstawienie teatralne pt. "Czerwony Kapturek". Występ był w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Choć bajka wszystkim nam znana, to sposób przestawienia jej, dekoracje, kostiumy i gra aktorska, pozwoliły nam poczuć się jak w prawdziwym teatrze.
Zaraz po powrocie do przedszkola czekał nas koncert muzyczny naszych przyjaciół z Białegostoku. Tym razem wspólnie z doktorek Muzyką leczyliśmy pacjentów chorych na smutek, nieśmiałość i złość.

*Okazuje się, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale leczy wszelkie choroby duszy ...*

22.01.2016 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Wyjazd od Ełku


Jak co roku, gdy swoje święto ma Babcia i Dziadek, organizujemy wspólną wycieczkę dla dziadków i wnuków. W tym roku wybraliśmy się do Ełku. Pełne dwa autokary, wszyscy podekscytowani i radośni. Na dworze śnieg, mróz, ale u nas każdemu jest gorąco z wrażenia. Gdy wjechaliśmy do Ełku, przywitało nas piękne słońce, to pierwszy prezent dla babci i dziadka. Zaczęliśmy od wizyty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To rok Jubileuszowy, więc dobra okazja do przejścia przez Bramę Miłosierdzia. Ks. Proboszcz wprowadził nas w klimat tej świątyni, opowiadając o przepięknych ikonach, które zdobią ściany kościoła. Potem była Msza święta. Po wspólnej modlitwie, pojechaliśmy do Domu Biskupów Ełckich na dalszą część programu. Pierwsze były występy wszystkich dzieci. Potem życzenia, laurki i uściski. Następnie zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek do pięknie nakrytych stołów. Były kolejne niespodzianki - prezenciki. Zdjęcia Babć i Dziadków ze swoimi wnukami. a że ciągle jest karnawał, więc na koniec nie mogło zabraknąć tańców przy muzyce. Taki dzień przynosi wszystkim wiele radości. Może być razem i wyrazić sobie nawzajem swoją miłość i wdzięczność.

*Babciu i Dziadku, dziękujemy za Waszą miłość, poświęcenie, za czas, wyrozumiałość i za to, o czym może nawet jeszcze nie wiemy. Kochamy Was, mocno ...*

20.01.2016 - SPOTKANIE POKOLEŃ


Dziś bardzo niezwykli goście zawitali do naszego przedszkola. Zespól Ludowy "Złota Jesień". Bardzo się cieszyliśmy, że nasze spotkanie wypadło właśnie dziś, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka. Członkami zespołu są osoby w starszym wieku, jak nasze babcie i dziadkowie. Razem mogliśmy pośpiewać jeszcze kolędy, a potem wysłuchaliśmy kilku pięknych ludowych piosenek. Następnie my daliśmy mały koncert. Były piosenki i wiersze dla naszych gości oraz pamiątkowe laurki.

*Każda Babcia, każdy Dziadek jest jak SERCE, które nie przestaje kochać ...*

18.01.2016 - BAL KARNAWAŁOWY Z RODZICAMI


Karnawał trwa w najlepsze. W tym roku trochę krótki, więc nie marnujemy żadnej okazji do dobrej zabawy. Bawią się z nami także rodzice. Dziś wszyscy elegancko ubrani - panie w pięknych sukienkach, panowie - w garniturach, pod krawatem, spotkaliśmy się po południu w dużej sali, gdzie miejsca było dość na karnawałowe tańce. Bal prowadził p. Mariusz i p. Małgosia. Oprócz tańców i muzyki, były też wesołe konkursy. W przerwie posililiśmy się cieplutką, pachnąca pizzą i dalej w tany. Żal było kończyć, ale jutro dzień roboczy. Rodzice do pracy, my do przedszkola.

*Ale przecież za rok znów będzie karnawał ...*

12.01.2016 - NARESZCIE ZIMA


Długo musieliśmy czekać na przyjście prawdziwej zimy, ale nareszcie JEST!. Możemy trochę poszaleć w śniegu i ze śniegiem. Pierwsze próby ulepienia bałwana, nie dały wielkich efektów, ale za to już następnego dnia udało nam się ulepić dwa bałwany większe od nas. Utoczenie takich wielkich kul było możliwe tylko dzięki wspólnej pracy i pomocy naszej siostry i pani. Teraz wesołe bałwanki śmieją się do nas buraczanym uśmiechem na naszym podwórku, a my

*uśmiechamy się do zimy, której wcale się nie boimy ...*

7.01.2016 - KARNAWAŁOWY BAL PERZEBIERAŃCÓW


Karnawał zaczęty, więc czas na wielki bal. Stroje już od dawna były szykowane razem z rodzicami. Każdy wyglądał pięknie, jakoś odmieniony. Niektórych, to nawet trudno było poznać. Zabawę prowadzili nasi przyjaciele z Białegostoku. Był to "Bal z Arlekinem". Oprócz wspaniałej muzyki i tańców, były także wesołe konkursy.

Nogi i ręce mamy rozruszane, teraz czekamy na bal z rodzicami, aby także oni mogli poczuć karnawałowe rytmy ...

28.12.2015 - KONKURS PLASTYCZNY


W grudniu przedszkole Kubusia Puchatka zorganizowało konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowy". Z każdej grupy wzięły w nim udział 2 osoby. Tematyka była oczywiście świąteczna, dla każdej grupy wiekowej inne zadanie. Spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Dwie nasze koleżanki: Laura z maluchów i Natalka ze średniaków zajęły I i III miejsce w swojej grupie wiekowej. A pozostałe trzy koleżanki: Wiktoria i Ola ze starszaków i Lena z maluchów otrzymały za swoje prace wyróżnienia. Rozdanie nagród odbyło się 28.12.15 w przedszkolu Kubusia Puchatka.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych plastycznych sukcesów ...

18, 21, 22.12.2015 - JASEŁKA I SPOTKANIA OPŁATKOWE W GRUPACH


Jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w każdej grupie na jasełkach i opłatku z naszymi rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Każda grupa szykuje najpiękniejszy występ, żeby podarować go w prezencie świątecznym rodzicom. Te wspólne chwile, dzielenie się opłatkiem, rozmowy przy świątecznym stole zawsze wprowadzają nas w nastrój miłości, szacunku, dobrych życzeń.

Każda rodzina dostała obrazek Jezusa Miłosiernego, by w Roku Świętym Jubileuszowym, wszystkie serca zwracały się ku Temu, który jest Miłością Niepojęta ...

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016 życzą przedszkolaki, rodzice i personel przedszkola.

14.12.2015 - "Bajkowa szopka" - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE


Kolejny raz mieliśmy dziś okazję poczuć Święta. W czasie dzisiejszego przedstawienia szukaliśmy drogi do Dzieciątka i Świętej Rodziny w Betlejem razem z postaciami z bajek. Było to bardzo wesołe przedstawienie, dużo zabawy, śmiechu i wspólnego śpiewania.

Mimo to nikt z nas nie zapomniał, że historia narodzenia Syna Bożego nie jest bajką, ale łaską daną dla każdego z nas ...

09.12.2015 - "Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie" - KONCERT MUZYCZNY


Dzisiejszy koncert wprowadził nas w świąteczny nastrój, nie tylko w naszej polskiej tradycji. Poznaliśmy świąteczne zwyczaje innych państw: Francji, Ukrainy, Czech, USA i oczywiście Polski. Muzycy grali i śpiewali najpopularniejsze kolędy tych państw w ich językach. Jak zawsze, było też trochę zadań dla nas. Nigdy nie nudzimy się na koncertach. Na koniec podróży po świecie, znowu byliśmy w Polsce i wspólnie śpiewaliśmy nasze najpiękniejsze kolędy.

Boże Narodzenie, to najmilsze święta ...

08.12.2015 "Hej, kolęda" - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE


Święta już tuż, tuż. Zaczynamy wchodzić w świąteczny nastrój. Dziś poczuliśmy ten wyjątkowy klimat podczas przedstawienia teatralnego. Tym razem sami mogliśmy wcielić się w rolę aktorów. Opowiedzieliśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom prawdziwą historię narodzin Jezusa. Nad całością czuwał Pan Marian z gitarą, na której przygrywał wszystkim do śpiewania kolęd. A my naszą opowieść ubogaciliśmy pięknymi, kolorowym kukiełkami, które sami mogliśmy animować. Wspaniałe doświadczenie.

Może ktoś z nas zostanie kiedyś aktorem ...

06.12.2015 - SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM


W niedzielę w południe razem z naszymi rodzinami przyszliśmy do kościoła na Mszę świętą. To już druga niedziela Adwentu. Jednak to nie tylko dlatego się dziś spotkaliśmy. Za dwa dni rozpoczniemy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, ale w naszym przedszkolu chcieliśmy rozpocząć go wspólnie, więc dziś była dobra okazja. I oczywiście kolejny powód to dzień św. Mikołaja. W piątek, wraz ze słodką niespodzianką, otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie ze Świętym. Po Mszy św. oczekiwany przez nas Gość pojawił się w drzwiach kościoła. Przywitaliśmy go piosenkami i wierszami. Gdy rozdawał nam prezenty, każdy mógł usiąść na kolanach św. Mikołaja, żeby zrobić sobie zdjęcie. Prezenty otrzymali także nasi rodzice - bulla papieża Franciszka na Rok Święty. Zdjęcie było rodzinne.

Spotkanie pełne radości, niespodzianek i nadziei, że za rok znowu się spotkamy ...

30.11.2015 - RORATY 2015


W poniedziałek 30.11.2015 rozpoczęliśmy I tydzień Adwentu roratami. Każde dziecko zaopatrzyło się w lampion ze światełkiem. W roratnich katechezach przewodzi nam Matka Boża i Jan Paweł II. Tegoroczne roraty są szczególne, gdyż rozpoczynamy ROK ŚWIĘTY MIŁOSIERDZIA. Razem z Janem Pawłem II odkrywamy więc codziennie "skarby miłosierdzia". Katechezy prowadzi s. Małgorzata, a my wszyscy chętnie słuchamy, śpiewamy, modlimy się i wykonujemy adwentowe zadania z rodzicami. Każdy chętnie wstaje rano, bo roraty są wcześnie i nie można spóźnić się do przedszkola.

Za to radość z odnalezienia kolejnego skarbu, przebudzi nawet największe śpiochy ...

17.11.2015 - Przedstawienie "DZIELNY MIŚ WOJTEK"


Kolejna okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat historii naszej Ojczyzny. Tym razem w czasie przedstawienia teatralnego dowiedzieliśmy się o prawdziwej historii niedźwiedzia - Wojtka, który służył w wojsku. Był dzielnym niedźwiedziem i wiernym przyjacielem w boju naszych polskich żołnierzy.

Jak widać, każdy może służyć Ojczyźnie ...

13.11.2015 - POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


Listopad, to miesiąc pamięci o naszej Ojczyźnie. Po akademii patriotycznej przyszła kolej na udział w Konkursie Piosenki. Grupa średniaków wystąpiła z piosenka "Jak długo w sercach naszych", a starszaki zaśpiewały "Czerwone maki na Monte Cassino". Obie grupy zebrały wielkie brawa i otrzymały od jury konkursu wyróżnienie za swoje występy. Bardzo nas to cieszyło.

Ojczyzna staje się dla nas słowem, które ma wielkie znaczenie i przyszłość ...

07.11.2015 - AKADEMIA PATRIOTYCZNA


Tradycyjnie w listopadzie spotykamy się z naszymi rodzicami, babciami i dziadkami oraz dużym gronem naszych przyjaciół, między innymi paniami ze Związku Sybiraków, na patriotycznej akademii. Miłość i szacunek dla Ojczyzny, dla naszej historii, dla bohaterów, którzy wywalczyli nam wolność, skłania nas do zaangażowania się w wychowanie najmłodszych do patriotyzmu. Służą temu listopadowe akademie. Jak zawsze w podniosłej atmosferze, z wielką radością dzieci uczyły się wierszy, piosenek do występu. Chcieliśmy dostarczyć naszym rodzicom wzruszeń i chyba się nam udało ...

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘLA, PÓKI MY ŻYJEMY ...

23.10.2015 - KONCERT MUZYCZNY "Pippi w krainie bajek"


Na zakończenie tego miłego tygodnia mieliśmy dziś piękny koncert muzyczny. Nasi artyści zabrali nas dziś w podróż do krainy znanych nam bajek i towarzyszącej im muzyce. Mogliśmy bez trudu rozpoznać, w jakiej bajce się znajdujemy, gdyż niektórzy z nas, przez wesołe przebranie i instrumenty muzyczne, wprowadzali nas do każdej kolejnej bajki.

Bardzo lubimy koncerty muzyczne i zawsze z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie ...

22.10.2015 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


Tradycyjnie, w dzień naszego Patrona, w naszym przedszkolu jest pasowanie w grupie najmłodszej. Wszystkie maluchy wystrojone galowo, rodzice przejęci, atmosfera niezwykła. To pierwszy występ naszych maluchów. Wszystko udało się doskonale, wiersze, piosenki, zabawy. Zasłużyli na medal przedszkolaka i dyplom przyjęcia do naszego grona. Koledzy ze starszaków, wzbogacili spotkanie programem o Janie Pawle II i wręczyli swoim młodszym kolegom pamiątkowe obrazki naszego Patrona.

Niech was strzeże i prowadzi drogami miłości ...

20.10.2015 - WYCIECZKA DO EŁKU - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA


Choć pogoda nie sprzyjała wyprawom, to jednak nas nie powstrzymała w realizacji naszych planów. Z okazji zbliżającego się Święta Przedszkola - wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II - wybraliśmy się do Ełku. Punktów programu było kilka. Zaczęliśmy od wizyty w przedszkolu "U Karolka". To nowe przedszkole, które ma za patrona Jana Pawła II. Znamy się z ks. Tadeuszem, dyrektorem, więc chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia. Najpierw była Msza święta i wspólna modlitwa a także okazja do oddania czci relikwiom św. Jana Pawła II. Potem udaliśmy się do dużej sali, w której był program artystyczny. Nasze starszaki pokazały krótki program o Janie Pawle II a gospodarze zaśpiewali bardzo ładną i wesoła piosenkę o naszym Świętym. Następnie wszyscy zaproszeni zostali do wspólnej zabawy przy muzyce i z chustą animacyjną, którą lubią wszystkie dzieci. Było bardzo wesoło. Po obiedzie podziękowaliśmy i zaprosiliśmy naszych nowych przyjaciół do nas z rewizytą. Będziemy czekać. W Ełku byliśmy także w Centrum Edukacji Ekologicznej. Zwiedzanie ogrodu, który mimo aury jesiennej był bardzo ciekawy. Sala pełna akwariów przeróżnych ryb, roślin, żółwi i innych żyjątek. Także skansen pszczelarstwa i zagrody z kurami, jakich nikt nigdzie nie widział. Istne cuda!. Potem jeszcze pracownia rzeźby, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstają wspaniałe rzeczy ze zwykłego kawałka drewna. Na koniec Muzeum Kolei Wąskotorowej.

To był wspaniały dzień, a Jan Paweł II czuwał nad nami w drodze i przez cały dzień ...

9.10.2015 - Przedstawienie "ANKA JAGODZIANKA"


Dziś był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. O godz. 11.00 "odwiedził" nas niezwykły gość - Jan Paweł II, nasz Patron. W Augustowie odbywało się nawiedzenie relikwi Jana Pawła II i dostąpiliśmy zaszczytu, że także nasze przedszkole znalazło się na szlaku tego pielgrzymowania. Przez ponad godzinę mieliśmy możliowść modlitwy do naszego Patrona, zanosząc Mu w ten wyjątkowy sposób sprawy naszego przedszkola i naszych rodzin. Każda grupa miała chwilę dla siebie w kaplicy a każdy przedszkolak i nasze panie możliwość oddania czci przez ucałowanie relikwi.

Takie chwile zostają w pamięci i w sercu. A Święty Jan Paweł II jest zawsze obecny wśród nas ...

5.10.2015 - NAWIEDZENIE RELIKWII JANA PAWŁA II


Gdy odwiedzają nas artyści z Białegostoku, wiadomo, że będzie wspaniała zabawa i przedstawienie. Historia królewny Anki dała nam możliwość stworzenia ról rycerz i dam dworu. To bardzo odpowiedzialne role. A sama królewna nauczyła smoka dobrze postępować i myśleć o innych. Wszyscy znamy już sens przysłowia: "Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe."

Czekamy na następne przedstawienia ...

1.10.2015 - WYSTAWA KLOCKÓW LEGO - Białystok


Dziś mieliśmy nie lada atrakcje. Z samego rana średniaki i starszaki wyjechały do Białegostoku na "Największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego". W przedszkolu też często budujemy z klocków Lego, ale nie mieliśmy pojęcia, że takie cuda można z tych klocków wyczarować. Właściwie wszystko, co się chce. I stację kosmiczną i świętego Mikołaja z reniferami, stadion Narodowy, całe miasta i miasteczka, ogromne okręty, samoloty i wiele innych wspaniałości. Nie tylko oglądaliśmy, ale też mieliśmy okazję sami spróbować budowania z klocków Lego i Duplo. Zabawa była wyśmienita. W podróży też wszyscy zdali egzamin z samodzielności i zaradności. Nie było żadnych kłopotów.

A to oznacza, że kolejna wycieczka przed nami...

24.09.2015 - Wycieczka do "ZAUŁKA KRASNOLUDKÓW" w Suwałkach


Dziś od rana piękne słońce, zapowiada się ciepły dzień, w sam raz na zabawę z krasnoludkami. Dwie starsze grupy wybrały się do Suwałk do Muzeum Marii Konopnickiej i "Zaułka Krasnoludków". W pięknym ogrodzie, za domem, w którym urodziła się i mieszkała przez 7 lat Maria Konopnicka, rozpoczęliśmy przygodę z krasnoludkach pod okiem p. Beaty, naszej przewodniczki. Trzeba było wykonać kilka zadań. Nie były takie trudne, za to bardzo ciekawe i przyniosły nam wiele radości. Szukaliśmy gąsek Sierotki Marysi. Ukrytych małych krasnoludków. Nawet król Błystek zgubił swoją koronę i klucze do skarbca, więc mu pomogliśmy je znaleźć. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Marii Konopnickiej. Na koniec każdy z nas otrzymał dyplom od króla Błystka, mapę po wszystkich Bajkowych Wioskach.

Teraz już znamy drogę, więc koniecznie musimy pojechać do następnych takich bajkowych, wspaniałych miejsc...

20.09.2015 - INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO


W niedziele, razem z naszymi rodzicami spotkaliśmy się, aby uroczyście rozpocząć nowr rok szkolny 2015/2016. Najważniejsza była Msza św.. Powierzyliśmy Panu Jezusowi wszystkie nasze plany na rozpoczynający się rok i każdego z nas. Po Mszy św. po raz pierwszy zaprezentowaliśmy publicznie nasz Hymn Przedszkola. Bardzo się wszystkim podobał. Teraz musimy nauczyć go naszych rodziców. Następnie wszyscy wzięliśmy udział w zabawie integrującej całą naszą społeczność przedszkolną. Były tańce, konkursy, wesołe zabawy. Na zakończenie każdy chętnie zasiadł do stołu na wspólny poczęstunek - gorąca, swojska grochóweczka i mały deserek.

Nowy rok zaczęty, teraz czas na działanie...

WRZESIEŃ 2015 - PIERWSZE DNI ZABAWY


Witamy nowe dzieci w naszym przedszkolu. Dołożymy wszelkich starań, aby każdy dzień był dla nich pełen radości, dobrej zabawy i zawsze bezpieczny, choć mama z tatą w pracy.

A po zabawie czas na obiad, żeby nabrać sił do nowych zabaw. Przed nami dużo nowości...

31 sierpnia 2015 - ZEBRANIE ORGANIZACYJNE


ZEBRANIE ORGANIZACYJNE przed nowym rokiem szkolnym dla rodziców dzieci z grupy I - godz. 16.00

28 czerwca 2015 - 31 sierpnia 2015 - PRZERWA WAKACYJNA

- wczesniejsze lata akytualnosci