AKTUALNOŚCI Jesteśmy również na facebooku

23.06.2017 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


W piękny dzień Uroczystości Serca Jezusa w czasie Mszy św. dziękowaliśmy za cały miniony rok szkolny. Po południu na wspólnym spotkaniu zostały rozdane dyplomy dla każdego dziecka, były uściski i podziękowania a na koniec lody. Choć jeszcze będziemy spotykać się w przedszkolu, można uznać, że

* WAKACJE SIĘ ZACZĘŁY !!!... *

20, 21, 22. 06.2017 - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPACH


Przez kolejne trzy dni prezentowaliśmy rodzicom nasze umiejętności aktorskie. Grupa Zuchów w hawajskich rytmach żegnała przedszkole, a Tropiciele na wesoło witali lato. Grupa najstarsza pokazała bajkę „Brzydkie kaczątko”, aby zostawić wszystkim nadzieję, że z każdego kaczątka kiedyś wyrośnie piękny człowiek

*i że najważniejsze w życiu człowieka jest umiejętność kochania i akceptowania każdego takim, jakim jest ... *

25, 26.05.2017 - DZEŃ MAMY I TATY


Przez dwa dni w każdej grupie obchodziliśmy święto naszych Mam i Tatusiów. Przygotowaliśmy występy, laurki i moc życzeń i uścisków. Naszych Rodziców kochamy zawsze nie tylko w dniu Ich święta.

* MAMO, TATO JESTEŚCIE WSPANIALI ... *

20.05.2017 - 460 LECIE AUGUSTOWA


Z tej okazji odbył się na Błoniach piknik świąteczny i występy różnych grup dzieci i młodzieży. Nasze przedszkole także wzięło w tym udział, bo przecież jesteśmy Augustowiakami. W trzech piosenka spróbowaliśmy pokazać piękno naszego miasta.

* Chyba nam się udało, bo występ bardzo się podobał wszystkim oglądającym, a my byliśmy szczęśliwi, że znowu DALISMY INNYM TROCHĘ RADOŚCI ... *

18.05.2017 - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA Z JANEM PAWŁEM II


To dla nas bardzo wyjątkowy dzień. Nasz Patron, który cały czas czuwa nad nami, w ten dzień jest obecny szczególnie. Ten dzień spędzamy na dobrej zabawie właśnie razem z Nim. Nie zabrakło atrakcji, radości i słodkości.

* JANIE PAWLE KOCHAMY CIEBIE I PAMIĘTAMY ... *

12.04.2017 - SPOTKANIA WIELKANOCNE


Tradycyjnie, przed świętami spotykamy się na wielkanocnych życzeniach. Wcześniej przygotowujemy nasze koszyczki z świątecznymi niespodziankami. W programie każdej grupy jest mały występ i śpiewanie.

* Rodzice są oczywiście razem z nami i razem wchodzimy w przeżywanie Triduum Paschalnego i ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ... WESOŁEGO ALLELUJA ... *

14.02.2017 - BAL WALENTYNKOWY


To było bardzo miłe popołudnie, w tym niezwykłym dniu. Spędziliśmy go w gronie rodzin na wspólnej zabawie. Dla dzieci to okazja zaprezentowania rodzicom swoich tanecznych umiejętności, a dla rodziców, okazja do oderwania się choć na trochę od codziennych spraw. Dla wszystkich - to okazja do okazania sobie wdzięczności i miłości, tego nigdy za dużo. Dzieci najstarsze przypomniały nam słowa św. Pawła Hymnu o miłości.

* MIŁOŚĆ CIERPLIWA JEST ... ŁASKAWA JEST ... NIGDY NIE USTAJE ... *

07.02.2017 - KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW


W karnawale urządzamy wielkie bale, zatem i w naszym przedszkolu dziś od rana gra muzyka, dzieci przebrane w piękne stroje i zaczynamy tańcowanie. Bal prowadzą zimowe bałwanki. Jest nie tylko wesoła muzyka, ale także wspaniałe konkursy sprawnościowe i zabawy.

* To nie ostatni bal w tym karnawale, już czekamy na następny, tym razem będziemy bawić się razem z rodzicami ... *

20.01.2017 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Jak co roku, z okazji święta naszych Kochanych Babć i Dziadków, zabieramy Ich ze sobą na wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Różanegostoku, do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki. Po Mszy świętej i modlitwie, dziadkowie zwiedzali sanktuarium z ks. Arturem, który opowiedział o historii tego miejsca. My w tym czasie przygotowaliśmy salę na uroczyste spotkanie. Były piosenki, wiersze, laurki i dużo całusków. A na rozgrzewkę herbatka kawka i słodkości.

* To był, jak zawsze bardzo miły, ciepły dzień, mimo mrozu na dworze ... *

20, 21, 22.12.2016 - JASEŁKA I SPOTKANIA OPŁATKOWE


W trzy kolejne, przedświąteczne dni spotykaliśmy się w grupach na jasełkach przygotowanych przez dzieci, od najmłodszych do najstarszych. Rodzice ze wzruszeniem oglądali nasze "dzieła". Po jasełkach dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Na zakończenie było miło spotkać się przy świątecznym stole i spróbować pyszności, które przygotowały nasze mamusie.

* WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2017 ROKU ... *

5.11.2016 - GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA - AKADEMIA PATRIOTYCZNA


Tradycyjnie już w pierwszych dniach listopada organizujemy Akademię Patriotyczną, by uczcić święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku ważnym wydarzeniem była 1050 rocznica Chrztu Polski, więc nie mogliśmy wybrać innego tematu. Przenieśliśmy wszystkich w czasy Mieszka I. Nie było to łatwe, bo czasy odległe, ale chyba nam się udało i akademia miała bardzo uroczysty charakter.

* A wszystko w miłości do Ojczyzny, której uczymy się od małego ... *

22.10.2016 - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA


W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II - Patrona naszego przedszkola - spotykamy się na świętowaniu. zaczęliśmy od Mszy św. w sanktuarium w Studzienicznej, gdzie w 1999 r gościł nasz Patron. Po modlitwie udaliśmy się do Przewięzi, do hotelu "Augustowia", gdzie kontynuowaliśmy świętowanie. Było pasowanie na przedszkolaka naszych najmłodszych koleżanek i ślubowanie 6-latków. Wszystko w miłej, rodzinnej atmosferze.

* Rodzice otrzymali w prezencie adhortację Franciszka "O miłości w rodzinie" z zachętą do czytania i poszukiwania dróg do świętości każdej rodziny ... *

20.09.2016 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


To pierwszy w Augustowie obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zaprosiliśmy do Amfiteatru dzieci ze wszystkich augustowskich przedszkoli. Były muzyczne prezentacje w ramach FESTIWALU PRZEDSZKOLAKA. Były z nami nie tylko nasze Panie nauczycielki, ale także wielu rodziców i przedstawiciele władz naszego miasta. Wspaniale się razem bawiliśmy i poznawaliśmy wzajemnie.

* DO NASTĘPNEGO ROKU ... *

19.09.2016 - PLUSZOWA OPOWIEŚĆ


Jak co roku, często gościmy w przedszkolu aktorów z przedstawieniami. Dziś była opowieść o bałwanku, który uczył nas prawdziwej przyjaźni i dobroci.

* W przedszkolu, między kolegami i koleżankami bardzo nam się przyda ta wiedza. ... *

11.09.2016 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


W niedzielę, przy pięknej pogodzie spotkaliśmy się z naszymi rodzicami, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Powierzyliśmy każdy kolejny dzień i jego sprawy Panu Jezusowi w czasie Mszy świętej. Potem była bardzo wesoła zabawa razem z rodzicami i prowadzącymi spotkanie. Wszyscy świetnie się bawili, bo czas spędzony z rodziną jest niepowtarzalny.

* Na koniec wzmocniliśmy siły pysznym bigosem. ... *

8.09.2016 - SZLAK ORŁA BIAŁEGO


Grupa 6-latków wybrała się na wędrówkę ścieżką edukacyjną w Studzienicznej. Przeszliśmy tzw. "Szlak Orła Białego", który swoje zakończenie ma przy pomniku Leśników Augustowskich. Była to okazja nie tylko do wędrowania, ale też poznania trochę historii z naszego regionu. Był czas na wesołe zabawy ruchowe.

* W takim miejscu nie zabrakło też chwili zatrzymania się przy naszym Patronie Janie Pawle II. ... *- aktualności 2015_2016rok
- aktualności lata wczesniejsze