AKTUALNOŚCI - wcześniejsze lata

27 czerwca 2015 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


W sobotę, przy pięknej pogodzie, prawdziwie wakacyjnej, spotkaliśmy się na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy na Mszy świętej, podczas której razem z naszymi rodzicami dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski minionego roku. A było ich wiele, więc wdzięczność także wielka. Po Mszy św. rozpoczęły się występy każdej grupy. Wszystkie dzieci prezentowały swoje umiejętności, których też było dużo. Dobra pamięć do wierszy, dobry słuch do śpiewania, poczucie rytmu do tańczenia i wiele, wiele innych zdolności przedszkolaków. Każdy dostał pamiątkowy dyplom i niespodzianki- prezenty. Żegnaliśmy najstarszych kolegów i koleżanki, życząc im powodzenia w szkole i czekamy na odwiedziny. Nasze przedszkole zawsze dla każdego absolwenta ma otwarte drzwi. Na koniec były podziękowania, kwiaty dla naszych pań i siostry. Ten rok, jak każdy poprzedni, zostanie nam na zawsze w pamięci.

Przedszkole, to najpiękniejszy czas ...

10 czerwca 2015 - TURNIEJ SPORTOWY


Jak co roku, odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4, turniej sportowy dzieci z augustowskich przedszkoli. Tym razem temat brzmiał: "Żyjmy zdrowo i sportowo. Tańczmy wszyscy na ludowo". Na początku imprezy zespól "Bystry" zaprezentował nam wiązankę ludowych tańców. Pięknie tańczyli. Każda drużyna i przedszkole ma swój kolor. Nasz to pomarańczowy. Reprezentacja drużyny, to 6 osób, które biorą udział w konkurencjach sportowych. Pozostałe dzieci kibicują i odpowiadają na zadawane zagadki. W tym roku dotyczyły naszego miasta. Konkurencje były bardzo ciekawe i wymagały dużej sprawności fizycznej i refleksu. Wszystkim udało się zdobyć złoty medal. To oznacza, że dzieci w augustowskich przedszkolach są bardzo dobrze przygotowane do szkolnych zajęć wychowania fizycznego.

Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i wiele radości dla wszystkich, to zawsze największe korzyści z turnieju ...

07 czerwca 2015 - POKAZY TANECZNE


W niedziele, w Hali Sportowej na ul. Konopnickiej, odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Wśród uczestników byli tancerze z różnych części Polski a nawet z Wilna. Różne kategorie wiekowe. Pokaz wspaniałych strojów i jeszcze piękniejszych figur tanecznych. Grupa dzieci z naszego przedszkola, w ramach pokazów, wystąpiła z trzema tańcami: poleczka, samba i cza-cza.

Na zakończenie wszyscy otrzymali wielkie brawa, złote medale i słodkie podarunki. Rosną nowi tancerze ...

01 czerwca 2015 DZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO JUROWIEC


To dzień, na który każde dziecko czeka z wielką niecierpliwością. W naszym przedszkolu, to już tradycja, organizujemy wycieczkę na cały dzień. Jadą wszyscy, mali i więksi, nikt nie zostaje w przedszkolu. Tym razem pojechaliśmy do Jurowiec, do Parku Dinozaurów. Wiele ciekawych rzeczy można się tam dowiedzieć i zobaczyć. Potem wyruszyliśmy pieszo do Muzeum Wsi Białostockiej. Przyjemny spacer i bardzo miłe zwiedzanie. Przenieśliśmy się w dawne czasy, zupełnie inne niż nasze. Jak to sie wszystko zmienia. Po powrocie, był pyszny obiad w pobliskim barze. Gdy wszyscy byli już najedzeni i odzyskaliśmy siły, każda grupa wybrała dla siebie jakąś "atrakcję". Maluchy miały przejażdżkę kolejką, średniaki były na dmuchanej zjeżdżalni a starszaki pokonały drogę w parku linowym. To był wspaniały dzień.

Rodzice czekali na nas i nie mogli się nadziwić jakie z nas dzielne przedszkolaki ...

31 maja 2015 - FESTYN RODZINNY


W piękną majową niedzielę w naszym mieście odbył się Marsz Dla Życie i Rodziny. Wiele naszych rodzin brało udział w całym marszu. Z pozostałymi spotkaliśmy się już w amfiteatrze, gdzie wśród wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień, był także występ naszego przedszkola wspólnie z nowymi kolegami z przedszkola Beniamin. Zaśpiewaliśmy razem "Barkę" a potem każde przedszkole zaprezentowało swój repertuar muzyczny. Coraz lepiej czujemy się na scenie i odkrywamy nasze talenty.

Nie ma jak rodzinka, tak domowa i przedszkolna ...

29 maja 2015 - ODPUST ŚWIĘTEJ URSZULI


Ten dzień to w naszym przedszkolu kolejny dzień świąteczny. W jubileuszowym roku św. Urszuli razem z naszymi siostrami obchodzimy dzień odpustu. Od rana były wspólne modlitwy, dobre słowa i życzenia. Zaraz po obiedzie dwie najstarsze grupy wybrały się w odwiedziny do Sióstr Urszulanek na ul. Konopnicką. Dla sióstr mieliśmy laurki, życzenia i piosenki. W kaplicy zaśpiewaliśmy piosenki do św. Urszuli powierzając Jej nasze przedszkole i wszystkie siostry. Potem było ucałowanie relikwi. Oczywiście pamiątkowe zdjęcia i cukierki. Na podwieczorek w przedszkolu było wspaniałe odpustowe ciasto z truskawkami.

Święty, to przyjaciel, dobrze jest mieć tak wielu przyjaciół na ziemi i w niebie ...

26 maja 2015 - DZIEŃ MAMY I TATY


Wielkie dziś święto, największe z możliwych, bo to Święto naszych Kochanych Rodziców. Zawsze obchodzimy ten dzień razem. Przygotowaliśmy piosenki, wiersze, tańce, laurki. Ale najważniejsze, to były nasze serca pełne miłości i wdzięczności dla rodziców za ich poświęcenie, miłość, dobroć, staranie. Za to , że ich mamy zawsze, nie tylko od święta. Od rana było deszczowo i trochę nas to martwiło, bo całe spotkanie zaplanowane było na zewnątrz przedszkola. A, że wiara góry przenosi, to nie było problemu z przeniesieniem chmur deszczowych i od południa było już pogodnie i całkiem ciepło. Nawet na lody było akurat.

Rodzice szczęśliwi, my zadowoleni. Bardzo ich kochamy ...

22 maja 2015 - Wizyta w BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


Jak co roku, w maju, w Bibliotece Miejskiej organizowane są "Dni z książką dla najmłodszych". Jako, że bardzo lubimy nasze codzienne czytanie w przedszkolu, to z wielką chęcią wybraliśmy się do biblioteki. Tematem spotkania było "Maja Bursztyn wybiera się na wakacje". Mogliśmy nie tylko posłuchać bardzo ciekawej opowieści, ale też rozwiązać zagadki, krzyżówkę i wspólnie z paniami z biblioteki uczestniczyć w miłej zabawie. I oczywiście zobaczyliśmy ogromne półki z wielką ilością książek. Nasze biblioteczki w przedszkolu też są pokaźne, ale tutaj książek było całe mnóstwo.

Teraz pozostało nam tylko poprosić rodziców, żeby przyjść do biblioteki i wypożyczyć książki na wakacyjne wolne dni ...

19 maja 2015 - Prywatne spotkanie z Janem Pawłem II w "APARTAMENCIE"


Dziś po południu, każdy kto może, razem z rodzicami spotkamy sie w Kinie "Iskra" na wspólnym oglądaniu filmu "Apartament". To niepowtarzalna okazja poznanie Jana Pawła II, takim, jakim był.

Nasi rodzice i dziadkowie mieli różne okazje do spotkań z Janem Pawłem II, my możemy poznawać Go już tylko w taki sposób ...

18 maja 2015 - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA


Dziś urodziny naszego papieża, więc w przedszkolu od rana świąteczny dzień. Po śniadaniu wyjechaliśmy do Studzienicznej aby pokłonić się Janowi Pawłowi II. Zrobiliśmy sobie miły spacer. Nad brzegiem jeziora, przy pomniku JP II zaśpiewaliśmy "Barkę". Potem w kaplicy zatrzymaliśmy się na modlitwę, spotkaliśmy się z księdzem, który udzielił nam błogosławieństwa i mogliśmy wszyscy ucałować relikwie krwi Jana Pawła II. Po powrocie do przedszkola, po obiedzie, oglądaliśmy przedstawienie teatralne "Złoty kurczak". A na podwieczorek były oczywiście papieskie kremówki. Także nasi rodzice mieli okazję na mała kawę i kremówki, gdy odbierali nas z przedszkola. To był bardzo świąteczny dzień.

Nasz Patron czuwa nad nami i prowadzi nas do większej miłości Boga i ludzi ...

17 maja 2015 - URODZINOWY KONCERT JP II


Niedzielna pogoda okazała się nie za bardzo sprzyjająca spotkaniu w amfiteatrze. Ale dla nas żadna pogodowa przeszkoda nie może pokrzyżować naszych planów, gdy chcemy razem z rodzicami świętować i radować się. Spotkaliśmy się w Auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Wśród zaproszonych gości byli nasi koledzy i koleżanki z przedszkola "Beniamin" ich rodzice, znajomi oraz ksiądz Wojciech, a także zespól muzyczny ze Szczytna. Cała sala była zapełniona a my oczywiście bardzo przejęci przed występami wobec tak wielkiej publiczności. Śpiewaliśmy i wygłaszaliśmy wiersze o naszym Wielkim Patronie - papieżu Janie Pawle II. Nasi koledzy także pokazali piękny program. To nie był koniec. Potem było wspólne śpiewanie, zabawa, balony, słodkości.

To było bardzo miłe niedzielne popołudnie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania ...

17 maja 2015 o godz. 15.00 - urodzinowy koncert w hołdzie JANOWI PAWŁOWI II

CZEKAMY NA WSZYSTKICH W AULI - AUGUSTOWSKIE CENTRUM EDUKACYJNE

Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym urodzinowym koncercie w hołdzie JANOWI PAWŁOWI II. Niedzielne popołudnie jest dobrą okazją do rodzinnego spotkania.

8 maja 2015 - POKAZY STRAŻACKIE


W piątek, przy bardzo ładnej pogodzie, wybraliśmy się nad jezioro, gdzie odbywały się pokazy strażackie. Panowie strażacy byli bardzo mili, pokazali nam wszystkie ukryte w wozie strażackim sprzęty potrzebne do gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wielu niebezpieczeństw. Mogliśmy przymierzyć niektóre części strażackiego stroju. Trzeba naprawdę wielkiej siły, żeby być strażakiem. Zobaczyliśmy, jak wygląda kabina wozu strażackiego i jak brzmią strażackie sygnały. Była też możliwość spróbowania samodzielnego lania wody. Na koniec mogliśmy także zobaczyć, jak działa podwodna kamera, gdy trzeba robić poszukiwania pod wodą.

Wielu z nas chętnie zostałoby strażakami i to nie tylko chłopcy, bo to wspaniały zawód, ale czas decydowania, jeszcze przed nami ...

29 kwiecień 2015 - Koncert Muzyczny "O NUTACH, KTÓRE RUSZYŁY W ŚWIAT"


W środę mieliśmy gości z Białegostoku. Właściwie to już nie goście, ale bliscy przyjaciele. Od kilku lat przyjeżdżają do nas, aby wprowadzać nas w tajniki muzyki. Dziś razem z artystami wybraliśmy się w podróż po świecie, w poszukiwaniu zagubionych nutek z gamy. Byliśmy na dobrej zabawie w Grecji, na Dominikanie, w Austrii i innych krajach.

ZWszystkie nutki zostały znalezione i całe przedszkole, razem z naszymi paniami, wykonało doskonale gamę od początku do końca i od końca do początku ...

27 kwiecień 2015 - Teatr "LEGENDY POLSKIE"


Dziś mieliśmy możliwość udziału w "teatrze przedmiotu". Bardzo ciekawe. Zobaczyliśmy, jak z prostych przedmiotów, które można łatwo znaleźć w domu, u mamy w kuchni, możemy zrobić sobie bardzo ciekawy teatrzyk i świetnie się bawić. Na dzisiejszym przedstawieniu przypomnieliśmy sobie nasze polskie legendy - O Piaście Kołodzieju i O Smoku Wawelskim.

Zawsze bardzo chętnie wracamy do tych legend, bo każdy z nas jest Polakiem i to, co nasze jest nam bliskie ...

20 kwiecień 2015 - Teatr WYSPA PACYNEK


Rano odwiedził nas Pan Mariusz Orzełek i zabrał nas we wspaniałą podróż wyobraźni na Wyspę Pacynek. Mogliśmy poznać tajniki wykonania najprostszych pacynek i sposobów ich animacji. Było dużo dobrej zabawy, radości.

Bardzo lubimy przedstawienia teatralne, Pana Mariusza i Panią Grażynkę. Do zobaczenia na kolejnym przedstawieniu ...

18 kwiecień 2015 - WIELKIE URODZINY


18 kwietnia obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK, które prowadzą nasze przedszkole. Z tej okazji już od dłuższego czasu razem z naszymi paniami i rodzicami przygotowywaliśmy się do tej uroczystości poprzez poznawanie życia i działalności św. Urszuli. Nasi rodzice mieli okazję poznać Ją już w czasie wielkopostnego dnia skupienia. My robiliśmy to na zajęciach w przedszkolu. Opowiadania, film, piosenki o św. Urszuli. Bogato ilustrowane przez nas prace plastyczne. Poznaliśmy się dobrze ze św. Urszulą i byliśmy gotowi do świętowania. W sobotę spotkaliśmy się najpierw w kościele na wspólnej Mszy św. Następnie w Osiedlowym Domu Kultury był dalszy ciąg naszego świętowania. Były nasze występy - piosenki i wiersze o św. Urszuli. Kolejny punkt programu, to quiz dla dzieci. Na podstawie naszych odpowiedzi s. Małgorzata zaprezentowała szerzej postać św. Urszuli dla rodziców. Po quizie wszyscy razem oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. "Pogodna święta", w której przedstawiono duchowość św. Urszuli, w której ważne miejsce zajmowała pogoda ducha i radość. Punktem kulminacyjnym był wielki tort urodzinowy ze świeczkami. Wszyscy dmuchaliśmy świeczki. Były też tańce i zabawy, prowadzone przez animatorki KLANZY z Białegostoku. Nie zabrakło też prezentów dla rodziców, dzieci.

Choć to nie nasze urodziny, to św. Urszula obdarowała nas prezentami i wierzymy, że także łaskami wyproszonymi nam u Jezusa ...

01 kwiecień 2015 - SPOTKANIE WIELKANOCNE


Tradycyjnie w Wielką Środę zapraszamy naszych rodziców na spotkania wielkanocne w każdej grupie. Dzieci odświętnie ubrane, przygotowany program artystyczny. Na stole z białym obrusem piękne koszyczki z pisankami i nie tylko ...

Jest z nami, jak zawsze, nasz przyjaciel ks. Marcin. Wszystko poświęcone, życzenia najlepsze złożone, teraz możemy zaczynać świętowanie ...

20 marzec 2015 - DROGA KRZYŻOWA


W piątek po południu razem a naszymi rodzicami uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wcześniej tatusiowie znaleźli nam po dwie deseczki, z których zrobiliśmy w przedszkolu przy pomocy naszych pań, krzyże. Na każdym umieszczone było serce z imionami wszystkich członków naszej rodziny. Modlitwa Drogi Krzyżowej jest modlitwą rodzinną, gdyż Jezus oddał za nas swoje życie, abyśmy teraz umieli sobie nawzajem pomagać w codziennych trudach i dzielić się miłością. Każdy był zaangażowany w nabożeństwo. Dzieci trzymały obrazy stacji Drogi Krzyżowej, lampiony, niektóre razem z rodzicami czytały rozważania. Tatusiowie nieśli nasz krzyż z kaplicy sióstr.

To było dla nas wielkie przeżycie. Jezus z krzyżem na drogach naszego życia ...

12 luty 2015 - BAL KARNAWAŁOWY


Zwyczajem ubiegłych lat, w karnawale urządzamy bal przebierańców. Już od rana wszystkie dzieci pięknie przebrane, próbowały odgadywać, kto jest za kogo przebrany. Nie zawsze było to takie proste. Po śniadaniu Pan Mariusz - Gajowy i Pani Ewa - leśny Skrzat, zaprosili nas do bajkowego na wspaniałą zabawę. Na początek, oczywiście, tańce rozruszańce. Kiedy wszystko już w nas tańczyło od pięt aż po czubki głowy, przyszedł czas na konkursy. Trzeba było pozbierać szyszki strącone przez wiatr, małego, okrągłego jeża doprowadzić do norki, pozbierać razem z wiewiórką żołędzie do dziupli. Na koniec było także wspólne sprzątanie lasu. Wszystko w rytmie wesołej muzyki, przeplatane tańcami i zabawami ruchowymi. Nie mogło też zabraknąć króla i królowej balu. W tym roku byli to Olga i Franek. A jako, że dziś TŁUSTY CZWARTEK, były wspaniałe, ogromne pączki dla każdego.

Chociaż karnawał jest tylko raz w roku, to na dobrą zabawę zawsze znajdzie się czas i okazja ...

20 styczeń 2015 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA


To najcieplejszy dzień w całym roku, gdy do naszego przedszkola przychodzą Babcie i Dziadkowie. Choć za oknem trochę zimno i ponuro, to w sercach wszystkich dzieci gorące uczucia dla tych, których po rodzicach kochamy najbardziej. I wiemy dobrze, że ze wzajemnością. W południe wsiedliśmy do dwóch wielkich autokarów i pojechaliśmy do Studzienicznej. Tam w Sanktuarium Matki Bożej była Msza św. w intencji naszych Babć i Dziadków. Modliliśmy się o ich zdrowie, radość ducha i siły w codzienności, wyrażając w ten sposób naszą wdzięczność i miłość. Było też wspólne kolędowanie przy żłóbku. Potem pojechaliśmy do Przewięzi do restauracji w hotelu "Augustowia", gdzie rozpoczęliśmy świętowanie od programu artystycznego. Były wiersze, piosenki, tańce, laurki, małe prezenciki i oczywiście dużo, dużo buziaków. Był poczęstunek przy kawie dla dorosłych i herbacie dla dzieci oraz pysznej szarlotce. Nie zabrakło też tańców wnuków i dziadkami. Przecież jest karnawał.

Kochana Babciu, kochany Dziadku bardzo Wam dziękujemy, że jesteście z nami. Kochamy Was nie tylko od święta, ale każdego dnia ...

17, 18, 19 grudzień 2014 - JASEŁKA I SPOTKANIA OPŁATKOWE

WSZYSTKIM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT. NIECH BOŻA DZIECINA OBDARZA SWOIMI ŁASKAMI, NIECH NAS PROWADZI DO PEŁNI SZCZĘŚCIA. A W NOWYM ROKU, 2015, NIECH KAŻDY DZIEŃ WYPEŁNIONY BĘDZIE NADZIEJĄ NA DOBRO, KTÓRE PRZEZNACZONE JEST DLA KAŻDEGO OD BOGA.

BÓG SIĘ RODZI !!!

W piątek wystąpiły starszaki. Zwrócili uwagę swoim przedstawieniem, że pośpiech i zagonienie przedświąteczne, nie zawsze pomagają w dobrym przeżyciu świąt. Bo święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkanie z Nowonarodzonym Dzieciątkiem i z rodziną... Po każdym występie były życzenia, wspólne dzielenie się opłatkiem a potem poczęstunek w bardzo świątecznej atmosferze i wystroju sali.

Przedszkole to także rodzina i cieszymy się, gdy możemy być razem ...


W czwartek swoje jasełka miały średniaki. Były to "Polskie Jasełka". Do żłóbka przyszli górale i polska szlachta. Przypomnieliśmy wszystkim, że nasza Ojczyzna zawsze była Bogu oddana i że taką wiarę chcemy zachować w naszych rodzinach. Były kolędy i oczywiście tańce - polonez wigilijny i taniec góralski.

Wzruszeń było wiele ...


Jako pierwsze wystąpiły w środę maluchy. To ich pierwszy samodzielny występ. Wszyscy bardzo przejęci - dzieci, panie, rodzice.

Zobaczyliśmy, jak to się wszystko w Betlejem zaczęło i że każdy może do Jezusa przyjść, przynosząc to, co ma w sercu ...

18 grudzień 2014 - KONCERT MUZYCZNY


Muzycy z Białegostoku wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Razem ze Śnieżynką uczyliśmy św. Mikołaja jak odróżnić zachowanie dobre od złego i że zawsze trzeba wybierać to, co dobre. Przy okazji śpiewaliśmy razem kolędy. Okazało się, że znamy ich bardzo dużo, pewnie dlatego, że w naszym przedszkolu chętnie śpiewamy i uczymy się nowych rzeczy.

Kolędowanie to piękna tradycja ...

5 grudzień 2014 - ŚWIĘTY MIKOŁAJ


Wielki dzień radości. Dziś odwiedził nas, jak co roku, kochany Święty Mikołaj. Każda grupa przygotowała mały występ, żeby było miło naszemu Gościowi. W zamian otrzymaliśmy wspaniałe prezenty, każdy to, co sobie wymarzył. Dziś modliliśmy się za wszystkie dzieci świata, aby każde doświadczyło dobroci. Aby tam, gdzie są wojny i nienawiść, dzieci były chronione.

Nasza radość jest wdzięcznością ...

grudzień 2014 - DLA KACPRA


Od dłuższego już czasu wspieramy modlitwą za wstawiennictwem Jana Pawła II naszego kolegę z augustowskiego przedszkola - 5-letniego Kacpra, który jest bardzo chory. Modlimy sie także za jego rodziców i rodzeństwo. Postanowiliśmy wspomóc ich także inny sposób. Wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze, zaangażowały się przy pomocy swoich Pań, w robienie świątecznych kartek. Dało nam to wiele radości z tworzenia czegoś pięknego. Nasi rodzice chętnie kupili te kartki, które będziemy wysyłać do naszych rodzin z życzeniami świątecznymi. Cały dochód przeznaczony został na dodatkowe koszty związane z leczeniem Kacpra. Zbieramy także nakrętki plastikowe, które mogą przyczynić się do pomocy dla chorej Oli.

Pomaganie nie jest trudne, a przynosi tak wiele radości i uczy nas, że nikt nie żyje dla siebie, ale razem z innymi i dla nich ...

2 grudzień 2014 - Teatr "Zimowe zagadki"


Wszyscy czekamy już na prawdziwą zimę, ze śniegiem i lepieniem bałwana. Jednak za oknem jeszcze nie jest biało. Dziś razem z Panią Zimą mogliśmy rozwiązywać zimowe zagadki i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a także skąd bierze się śnieg.

Teraz będziemy cierpliwie czekać na odpowiednie warunki pogodowe i obfitość śniegu na święta ...

17 listopad 2014 - Teatr "3 x królewna, 3 x smok"


Dziś był u nas Pan Mariusz Orzełek ze swoim wspaniałym przedstawieniem o trzech królewnach. Każda z nich nauczyła nas czegoś mądrego. Nie warto być beksą, ani tym bardziej złośnicą. Najbardziej podobała nam się królewna, która była dla wszystkim miła, dobra i uśmiechnięta.

Gdy tak zachowujemy się wobec innych, zawsze możemy liczyć na przyjacielskie gesty, nawet od groźnego, wydawać się może na pierwszy rzut oka, smoka ...

8 listopad 2014 - Akademia Patriotyczna


W Osiedlowym Domu Kultury odbyła się akademia patriotyczna, przygotowana przez dzieci z Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK im. Jana Pawła II w Augustowie. Jak co roku, w pierwszych dniach listopada, spotykamy się z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi przedszkola na patriotycznej zadumie. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Związku Żołnierzy AK i Związku Sybiraków w Augustowie. Tematem tegorocznej akademii było Powstanie Warszawskie z racji 70 rocznicy jego wybuchu. Dzieci 3,4,5-letnie recytowały wiersze o powstańcach i te, które były ułożone przez powstańców. Śpiewali te same pieśni, które dodawały zapału walczącym w 44 roku. A wszystko po to, żeby słowo POLSKA, OJCZYZNA od najmłodszych lat nabierało znaczenia i napełniało dumą i miłością serca tych, którzy są Jej nadzieją i przyszłością. Wychowanie patriotyczne jest stałym elementem działań wychowawczo - edukacyjnych Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK. Nasz patron Jan Paweł II, od początku do końca swego życia, kochał swoją Ojczyznę, nazywał Ją swoją matką, do Niej wracał myślą i modlitwą każdego dnia. A św. Urszula Ledóchowska, współpatronka przedszkola, pozostawiła nam w dziele wychowania dwojakie zadanie: pierwsze - wychowanie dzieci dla Boga, dla ojczyzny niebieskiej, drugie - to wychowanie dzieci dla społeczeństwa, dla ojczyzny ziemskiej.

Gdy to czynimy, możemy być spokojni o losy Polski i każdego z nas.

7 listopad 2014 - Konkurs Piosenki Patriotycznej


W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Dzieci z grupy średniaków i starszaków stworzyły zgrany chórek. Zaprezentowaliśmy piosenkę "Warszawskie dzieci". Wszystkich uczestników konkursu było aż 21. Konkurencja była więc duża, poziom wysoki. Wielu uczestników to młodzież ze szkół gimnazjalnych i liceów. Tremy nie było, występ się udał i oprócz podziękowań, otrzymaliśmy wielkie brawa i wyróżnienie jury.

To było wspaniałe uczucie ...

3 listopad 2014 - Teatr "Tata i Jasiek"


W czasie przedstawienia mieliśmy wiele okazji do śmiechu i sytuacji, w których mogliśmy sami, jako aktorzy, wziąć udział. Przedstawienie uczyło nas, jak bardzo powinniśmy kochać naszych rodziców i bliskich.

Powinno nam zależeć na ich dobru. A to możemy osiągną poprzez wzajemną troskę o siebie ...

23 październik 2014 - KONCERT MUZYCZNY "O czym śpiewa ogród babci Zuzi?"


Udział w koncercie dostarczył nam wielu pozytywnych, muzycznych emocji. Dowiedzieliśmy się, co to jest muzyka i co wchodzi w jej skład. I oczywiście sami mogliśmy zabawić się w prawdziwą orkiestrę z dyrygentem. Koncerty muzyczne są nie tylko okazją do słuchania muzyki, ale też sami możemy ją tworzyć.

Kto wie, może ktoś z nas będzie kiedyś sławnym kompozytorem ...

22 październik 2014 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


Dziś w przedszkolu był dla wszystkich wyjątkowy dzień. ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA. W każdej grupie od rana rozmawialiśmy o św. Janie Pawle II. Starszaki i średniaki sporo już wiedzą. Były opowieści, oglądanie zdjęć, rysowanie portretów. Także wspólna modlitwa i ucztowanie przy słodkościach. Dla najmłodszej grupy to także ważny dzień, bowiem dziś zostali pasowani na SUPER PRZEDSZKOLAKÓW. Przy udziale rodziców, nasze maluchy, wykonały swój pierwszy występ i brawom nie było końca.

Każde dziecko otrzymało także fotografię Jana Pawła II, która od tej pory będzie stała w pokoju dziecka, by Jan Paweł II czuwał nad nim w każdej chwili dnia i nocy ...

8 październik 2014 - "RZEPKA" - przedstawienie teatralne


Dziś mieliśmy okazję wcielić się w role aktorskie i razem z naszymi gośćmi tworzyć przedstawienie teatralne. Było dużo śmiechu i radości. Każdy, kto chciał mógł znaleźć dla siebie jakąś rolę. Było to przedstawienie do znanego wiersza "Rzepka". Praca aktora, choć nie jest łatwa, to przynosi dużo satysfakcji. Dlatego też, tak chętnie sami organizujemy przedstawienia dla naszych rodziców.

Najbliższe już za dwa tygodnie ...

30 wrzesień 2014 - BIAŁYSTOK


We wtorek rano wyruszyliśmy autokarem do Białegostoku. Najmłodsza grupa na razie została w przedszkolu, ale średniaki i starszaki śmiało zajęli miejsca w autokarze. Pasy zapięte, humory dopisują, więc ruszamy w drogę. Pierwszy przystanek był w operze. Oglądaliśmy przedstawienie "Brzydki kaczorek". Dużo dobrej zabawy i wspólnego tworzenia atmosfery. Po przedstawieniu pojechaliśmy do "Akcent ZOO". Spotkanie na łonie natury. Piękny park, zwierzęta żyjące w naszym regionie, wszystko na tle pięknej jesiennej pogody w parku pełnym kolorowych liści. Na koniec trochę poćwiczyliśmy sprawność fizyczną na znajdującym się tam placu zabaw. Na niebie pojawiły się chmury, spadło kilka kropli deszczu. Wracaliśmy do domu, pewnie Białystok trochę płakał, że już wyjeżdżamy. To był bardzo miły dzień, wszyscy zdali egzamin z samodzielności na szóstkę.

Więc chyba następne wyprawy też będą ...

21 wrzesień 2014 - UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO


W niedzielę w samo południe, przy pięknym słońcu i wspaniałych humorach, spotkaliśmy się na Msz Świętej, aby prosić Pana Jezusa o Jego błogosławieństwo na cały rok i wszystko to, co przed nami. Wzmocnieni modlitwą, rozpoczęliśmy wspólną zabawę, aby się lepiej poznać i polubić. spotkanie prowadzili artyści z Białegostoku. Był to "Bal u klaunów". Tańce, konkursy, czarowanie, dużo śmiechu i radości. Bawiły się nie tylko dzieci, ale i rodzice. Bez nich nie ma dobrej zabawy. Dziękujemy Wam mamo i tato, że jesteście z nami. Po zabawie było jeszcze wspólne grillowanie, żeby wzmocnić nie tylko ducha, ale i ciało.

Teraz możemy brać się do pracy ...

18 wrzesień 2014 - "MÓWIMY NIE, WSZYSTKIEMU, CO ZŁE" - Przedstawienie teatralne


Razem z Panem Brzechwą i Tuwimem mieliśmy dziś piękną lekcję tego, co dobre i tego, co każde dziecko unikać powinno, jeśli chce mieć przyjaciół i być dobrze wychowanym. Zabawa i radość jest najlepszym nauczycielem dla przedszkolaków.

Chętnie się uczymy i w życie wprowadzamy, to co się dowiemy ...

5 wrzesień 2014 - "KTO JEST NAJPIĘKNIEJSZY?" - Przedstawienie teatralne


Goście z Suwałk przybyli do nas z bardzo kolorową, wesołą i mądrą opowieścią. Leniuchowanie nie przynosi żadnych korzyści. To także nauka dla nas.

Kto będzie sumiennie pracował cały rok, osiągnie duże sukcesy ...

4 wrzesień 2014 - REJS STATKIEM JADŹWIEŻ


Przy bardzo ładnej i ciepłej jeszcze pogodzie wyruszyliśmy w rejs z wikingami w Dolinę Rospudy. Widoki były wspaniałe, słońce odbijało się w jeziorze a my, mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiać z wikingami o ich zwyczajach.

Były pamiątkowe zdjęcia, dużo śmiechu i radości ...

1 wrzesień 2014 - PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU


Wakacje już za nami i znowu witamy naszą siostrę, panie i wszystkich kolegów i koleżanki, także tych, którzy przyszli do nas pierwszy raz. Bez mamy i taty nie jest łatwo, ale radzimy sobie, jak tylko potrafimy najlepiej. Maluchy poznają przedszkole i są bardzo dzielne. Na pierwszy spacer wielu umiało ubrać samodzielnie swoje buty. To wielki sukces. A po zabawie chętnie trochę poleżakowaliśmy. Starsze dzieci sprawdzały, co się zmieniło i przypominały sobie, jak najlepiej się bawić, żeby zabawa była pożyteczna i przyjemna.

Mamy dużo planów na nowy rok ...

- akytualnosci

27 czerwca 2014 - UROCZYSTOŚĆ SERCA JEZUSOWEGO - uroczyste zakończenie roku szkolnego


Po południu razem z rodzicami uczestniczyliśmy we Mszy świętej na terenie naszego przedszkola. Towarzyszył nam Jan Paweł II, nasz Patron. Dziękowaliśmy Panu Jezusowi za wszystkie dary i łaski, jakich doświadczyliśmy w przedszkolu. Nad głowami świeciło słońce a w sercach grzała nas radość i wdzięczność. Po Mszy św. rozdane zostały pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka. Były słowa podziękowań od rodziców najstarszej grupy dla wszystkich pracowników przedszkola. Uściski i łezki w oczach.

Na zakończenie dla ochłody były lody. I TAK ZACZĘLIŚMY WAKACJE ...

24,25,26 czerwca 2014 - występy na zakończenie roku szkolnego


Kolejno, każdego dnia inna grupa spotykała się ze swoimi rodzicami, aby zaprezentować swój program artystyczny. Były wiersze, dużo muzyki i śpiewania oraz tańce. Od najmłodszych do najstarszych, wszystkie dzieci pokazały swoim rodzicom wiele umiejętności, które nabyły w ciągu roku w przedszkolu. rodzice byli bardzo zadowoleni i wzruszeni, brawom nie było końca. Dziękujemy szczególnie dzieciom z najstarszej grupy. Przed nimi teraz nowe szkolne, zadania.

Życzymy wszystkim powodzenia ...

10 czerwca 2014 - "Alibaba i rozbójnicy" - teatrzyk


Coraz bliżej do wakacji, ale na dobre przedstawienie teatralne zawsze mamy czas i ochotę. Dziś gościliśmy aktorki z teatru "Małe Mi" z Warszawy. Przenieśliśmy się daleko, do krainy Alibaby. Oprócz udziału w jego przygodach, mieliśmy także możliwość zajrzenia do tajemniczego sezamu i dołożenia naszych skarbów.

Przedstawienie bardzo nam się podobało, brawa były mocne i długie, bo do następnego przedstawienia musimy czekać aż do jesieni ...

3 czerwca 2014 - DZIEŃ DZIECKA


Jak zawsze na początku czerwca organizujemy wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Tym razem nie pojechaliśmy daleko, ale za to było bardzo dużo atrakcji i nuda nam nie groziła, mimo, że pogoda była cały czas trochę niepewna. Jednak takie dzielne przedszkolaki, jak my, nie boją się żadnej pogody. Byliśmy w Zajeździe "Zaścianek" w Barszczach. Wspaniały, duży teren. Mnóstwo zabawek i sprzętów do gier i zabaw ruchowych. Każdy miał okazję pojeździć kładem oraz na kucyku. Była też przejażdżka bryczką po kilka osób. Gdy wyglądało słoneczko biegliśmy na ogromną dmuchaną zjeżdżalnię. Chętne dzieci mogły także spróbować, jak to jest w basenie, w ogromnej nadmuchanej piłce. Oczywiście zjedliśmy pyszny obiad i podwieczorek. Apetyty nam dopisywały. Były też tańce przy muzyce.

To był bardzo, bardzo wesoły, długi dzień ...

24 maja 2014 - ŚWIĘTO MAMY I TATY


W maju to najmilszy dzień ze wszystkich - Święto naszej kochanej Mamy i kochanego Taty. Zaprosiliśmy ich do naszego przedszkola na występy, życzenia i całuski. Każda grupa kolejno spotykała się ze swoimi rodzicami. Najpierw występowały maluchy. Choć jeszcze małe, to pokazały naprawdę duże przestawienie. Była to "Calineczka". Rodzice ze wzruszeniem oglądali to, co dla nich przygotowaliśmy a na koniec było dużo uścisków, całusów i dobrych życzeń. Starszaki przedstawiły wiersze i piosenki o mamie i tacie, by w ten sposób wyrazić wielką miłość i wdzięczność za wszytko co rodzice dla nich każdego dnia robią i jak ich kochają. Średniaki razem z krasnalem i innymi bohaterami poszukiwały najcenniejszego skarbu na świecie. To oczywiście mama i tata. Były pamiątkowe laurki, kwiatki i dużo, dużo radości.

Kochana mamo, kochany tato KOCHAMY WAS NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE ...

i nie tylko od święta ...

20 maja 2014 - TURNIEJ SPORTOWY


Jak co roku, wzięliśmy udział w międzyprzedszkolnym turnieju sportowym. Tegoroczne hasło "Bezpieczny przedszkolak, zdrowy przedszkolak". Zawody sportowe są przeznaczone dla dzieci z grupy 5, 6 latków. Naszymi reprezentantami była grupa Starszaków. Dzielnie walczyli w każdej konkurencji a pozostała część grupy ile sił, dopingowała swoich kolegów i koleżanki. Oczywiście wróciliśmy ze złotymi medalami. Były też drobne prezenty dla każdego przedszkola.

Bardzo lubimy te turnieje, bo sport to nie tylko zdrowie, ale też wspaniała zabawa i wiele radości. Do następnego roku ...

19 maja 2014 - TEATR "Tajemniczy hipopotam"


Raz w roku przyjeżdża do naszego przedszkola Teatr "Fraszka" z Warszawy. To chyba jedyny dziś teatr "w drodze", prawdziwie lalkowy. Lalki są zawsze pięknie wykonane, animacja także na wysokim poziomie. Razem z małym hipopotamem przemierzaliśmy Afrykę i poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące te tereny. Dowiedzieliśmy się też, że przyjaciół trzeba szukać, ale wcale nie musi to być daleko.

Najczęściej prawdziwi przyjaciele są tuż obok nas ...

18 maja 2014 - NIEDZIELA WDZIĘCZNOŚCI


Dokładnie rok temu przeżywaliśmy naszą uroczystość nadania przedszkolu imienia Jana Pawła II. Dziś możemy dziękować Bogu, za świętość naszego Patrona i Jego miłość do Boga i każdego człowieka. O 11.00 spotkaliśmy się w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej na Mszy Świętej. Potem razem przeszliśmy pod pomnik naszego Patrona, by złożyć kwiaty i zaśpiewać razem ulubioną piosenkę Papieża "Barkę". Nawiedziliśmy także kaplicę, gdzie znajdują się relikwie krwi Jana Pawła II, by w krótkiej, cichej modlitwie polecić Świętemu nasze sprawy. Następnie, dzięki dobroci i zaproszeniu jednych rodziców, udaliśmy się do Przewięzi, gdzie w pięknym miejscu, spędziliśmy sporo wspólnego czasu na świętowaniu. Był konkurs wiedzy o Janie Pawle II, dla rodziców. Pytanie były łatwiejsze i trudniejsze, ale ze wszystkimi pytaniami daliśmy sobie radę. Ciągle będzie coś nowego, co możemy odkrywać w bogactwie życia i posłannictwa Jana Pawła II. Dzieci otrzymały przywiezione z Rzymu pamiątki kanonizacyjne. Było dużo radości, miłych rozmów, zabawy i pokrzepienia ciała kiełbaskami z grilla.

Dziękować zawsze powinniśmy za wszystko, także za takie spotkania, w których ludzie zbliżają się do siebie i zawiązują przyjaźnie ...

16 maja 2014 - KONCERT MUZYCZNY "Polska Tańcem malowana"


Już po raz ostatni w tym roku szkolnym spotykamy się z artystami, którzy pomagali nam poznawać tajniki muzyki. Tym razem mieliśmy okazje uczestniczyć w bardzo barwnym koncercie, gdyż oprócz wspanialej muzyki, oglądaliśmy występy wspaniałych tancerzy we wspaniałych strojach z różnych regionów naszej Ojczyzny. Zaczęło się oczywiście od poloneza, ale były też oberek, kujawiak, krakowiak. Nie zabrakło też polki, choć wiemy, że to taniec czeski, jednak bardzo chętnie tańczony także w Polsce.

Już czekamy na nowy sezon spotkań muzycznych. A za to co było - Dziękujemy !!!

27 kwietnia 2014 - RZYM - KANONIZACJA JANA PAWŁA II


Oczekiwaliśmy tego dnia cały rok, wspólnie modląc się codziennie o ten wielki dar dla Kościoła i dla naszego przedszkola, którego patronem jest od roku Jan Paweł II. s. Małgorzata, p. Beata i p. Ania w imieniu nas wszystkich miały zaszczyt uczestniczyć we Mszy Świętej kanonizacyjnej na Placu Św. Piotra w Rzymie.

Niezapomniane przeżycia i wielka łaska ...

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II MÓDL SIĘ ZA NAMI ...

16 kwietnia 2014 - SPOTKANIE WIELKANOCNE


Tradycyjnie, jak co roku w Wielką Środę spotykamy się w każdej grupie z rodzicami, by rozpocząć wspólne świętowanie najwspanialszych i największych świąt naszej wiary - ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA. Dzieci ubrane na galowo, sale odświętnie udekorowane, na stołach przygotowane wielkanocne koszyczki. W każdej grupie dzieci przygotowały krótki program artystyczny dla rodziców. Następnie ks. Marcin, przyjaciel naszego przedszkola, poświęcił przygotowane koszyczki. Składaliśmy sobie życzenia nadziei i miłości w każdej rodzinie i w każdym sercu.

Niech Jezus Zmartwychwstały prowadzi nas do nowego życia. ALLELUJA ! JEZUS ŻYJE ! ...

9 kwietnia 2014 - Kino "Iskra" Film pt. "KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM"


Niedługo kanonizacja naszego Patrona Jana Pawła II. Postanowiliśmy więc wybrać się do kina. Już sama wizyta w kinie, wielki ekran i prawdziwe kinowe fotele były wielką atrakcją. Na filmie może nie wszystko było dla nas łatwe do zrozumienia, ale poznaliśmy ks. Karola, tego który został naszym Papieżem i teraz wiemy trochę więcej.

Z czasem, pomału, będziemy dowiadywać się coraz więcej o naszym Patronie, kochanym Janie Pawle II ...

8 kwietnia 2014 - TEATR I KONCERT


Dziś był bardzo atrakcyjny dzień przed południem, pełen wrażeń i kulturalnych przeżyć. Najpierw zaraz po śniadaniu otworzył przed nami niezwykłe tajemnice teatr "Co Nieco". Mogliśmy zobaczyć przedstawienie pt. "Bajek i Baśni nieco". Lalki były, jak zawsze w tym teatrze, wspaniałe a aktorzy-animatorzy, najlepsi na świecie. Przedstawili nam 3 bajki - "Nowe szaty cesarza", "Czerwony Kapturek", "Dziewczynka z zapałkami". Bajki uczą, bawią i wzruszają. Przy każdej z nich mogliśmy kolejno doświadczyć każdej z tych prawd. Było z czego się śmiać i czym się wzruszyć.

Nie można żyć bez emocji, ale ważne by je dobrze rozpoznawać i nimi kierować...

Po miłym spacerze i zabawach na placu przy naszym przedszkolu, wróciliśmy do sali, żeby uczestniczyć w koncercie pt. "Wycieczka do muzycznej krainy". Oprócz tego, że poznaliśmy budowę pianina, perkusji i gitary elektrycznej, to mogliśmy także poznać tajniki elektronicznego przetwarzania głosu. Zresztą nawet nie wiedzieliśmy, że nasz głos, to nasz osobisty instrument. Było dużo śmiechu i zabawy, gdy nasi koledzy i koleżanki przemawiali jak ufoludki albo olbrzymy. Nasi muzycy zaprezentowali nam także wersje operowe i rockowe tego samego utworu. Muzyka to jednak bardzo bogata, wspaniała kraina.

Może i ktoś z nas będzie kiedyś wielkim muzykiem ...

3 kwietnia 2014 - TEATR "Wesoły Hipcio"


Gościł dziś u nas bardzo wesoły Hipcio, który razem ze swoimi przyjaciółmi - zebrą i żyrafą nauczyli nas, że nie można się z nikogo wyśmiewać, bo każdy ma swoją wartość i godność. Przy tym było dużo dobrej zabawy i humoru.

Bardzo lubimy przedstawienia teatralne i czasem wydaje się nam, że nasze przedszkole to taki zaczarowany teatr ...

4 marca 2014 - CYRK "FOKUS"


Kończy się dziś karnawał, Ostatki. Nie mogło obyć się bez wspaniałej zabawy. Od rana przybył do nas Cyrk, najprawdziwszy. Zabawę prowadził bardzo wesoły Klown, towarzyszyła mu Pani Swietłana, prawdziwa czarodziejka. Gdy żonglowała to aż nam w oczach wszystko migało. Robiła takie cudeńka... Także mogliśmy pogłaskać wyczarowanego w kapelusza króliczka. Śliczny pudelek dostarczył nam wiele atrakcji a na koniec zielony legwan pozwolił dotknąć swego ogona.

Muzyka, kolory, czary, karnawał czas zakończyć ...

3 marca 2014 - "OSTATNIE DRZEWO"


przedstawienie teatralne Teatr "Co nieco" z przedstawieniem ekologicznym nauczył nas dziś bardzo ważnej rzeczy - drzewa, to największy skarb świata, większy niż złoto i pieniądze ale drzewa rosną bardzo powoli,

więc o las trzeba dbać, żebyśmy wszyscy mogli przez długie lata korzystać z naszych wspólnych skarbów ...

14 lutego 2014 - KONCERT MUZYCZNY "Dyrygowanie to ważne zadanie"


Muzycy z Białegostoku zagościli dziś w naszym przedszkolu i koncertem o bardzo ważnej sprawie - dyrygowanie. Bez dyrygenta żadna orkiestra nie da dobrego koncertu. Ale też w życiu ważny jest ktoś, kto "dyryguje" innymi. Wtedy wszystko idzie jak z nut.

Muzyka wprowadza nas w życie i znajdujemy w niej wiele ciekawych dźwięków ...

11 lutego 2014 - BAL KARNAWAŁOWY


Dziś w przedszkolu kolorowo i radośnie, bo jak karnawał, to bal musi być ! Zaraz po śniadaniu przyjechali p. Mariusz i p. Małgosia, aby zabrać nas na kosmiczną zabawę. Muzyka grała do końca, nikt nie siedział w miejscu, bo trudno usiedzieć, gdy tyle atrakcji. Tańce, konkursy, wybory króla i królowej balu. Szczególnie dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z grupy maluchów, to było wielkie przeżycie - ich pierwszy bal w życiu.

Wszyscy bawili się wspaniale i całe szczęście, że karnawał dalej trwa, bo mamy nadzieję na następne zabawy z tańcami i muzyką...

22 stycznia 2014 - ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA


Tradycyjnie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka organizujemy spotkanie, aby wyrazić naszą wdzięczność każdej babci i każdemu dziadkowi za ich dobroć, miłość, czas jaki nam poświęcają i pomoc, jakiej udzielają naszym rodzicom. W tym roku nasz wyjazd był przy dużym mrozie, ale serca rozgrzane do maksa, tak że nawet słońce sprzyjało naszej wyprawie. Pojechaliśmy do Wigier. Rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą, potem razem z przewodnikiem zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historię tego miejsca. Na rozgrzewkę udaliśmy się do znajdującej się na terenie restauracji. Tam oprócz gorącej kawy i herbaty, słodkich pączków i ciasteczek były piosenki, wiersze, życzenia, prezenty i wspólne tańce. Nikt nie myślał o mrozie, atmosfera gorąca towarzyszyła nam aż do powrotu.

Kochana Babciu, Kochany Dziadku, żyj nam 100 lat i jeszcze więcej...

BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK 2014


Wszystkim dzieciom i Rodzicom składamy życzenia radosnego świętowania Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku, by każdy dzień był opromieniony łaską Jezusa i Matki Najświętszej.

17,18,19 grudnia 2013 - JASEŁKA


Przez kolejne trzy dni świętowaliśmy w każdej grupie Boże Narodzenie. Dzieci przygotowały jasełka a rodzice poczęstunek, który odbył się po występach, wzajemnych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem. Choć do Świąt jeszcze kilka dni, to wszystkim udzieliła się już świąteczna atmosfera. Pan naprawdę jest już blisko. Czas otwierać i szykować nie tylko nasze domy, ale przede wszystkim nasze serca. Bóg - Dzieciątko - przynosi dar pokoju i nowej miłości, która zawsze we wszystkim pokłada nadzieję. Takie też życzenia najczęściej padały podczas łamania się opłatkiem.

Rodzice z wielkim wzruszeniem oglądali przygotowane przez dzieci jasełka i te najmłodsze i te najstarsze dzieci. Każdy ma swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju ...

11 grudnia 2013 - Rewia na lodzie "Śpiąca Królewna"


Mimo ponurej pogody od rana przyszliśmy do przedszkola we wspaniałych humorach, gdyż wybieramy się do Białegostoku na niezwykłe widowisko. Zespół Moskiewskich artystów przygotował Rewię na lodzie z bajką "Śpiąca Królewna". Pierwszy raz widzieliśmy nie tylko taniec, ale taniec na lodzie. Piękne stroje, akrobacje, muzyka, wszystko bardzo wspaniałe. Dla najmłodszych przedszkolaków to pierwszy wyjazd bez rodziców.

Nie ma dzielniejszych zuchów niż nasze maluchy. Długo będziemy pamiętać takie niesamowite widowisko...

6 grudnia 2013 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem


Jak tradycja każe, gdy nadchodzi ten wyjątkowy dzień w roku, każde dziecko odświętnie ubrane wypatruje Miłego Gościa z prezentami. Zaproszenie wysłane i przyjęte, więc wszystko zgodnie z planem. O 9.00 pierwsze przyjęły Świętego Mikołaja maluchy. Piosenki i wiersze w prezencie dla Świętego były obowiązkowo w każdej grupie. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, na kolanach lub obok, zależnie od woli i odwagi. Najodważniejsze były chyba maluchy, bo wszystkie chciały być na kolanach u Świętego Mikołaja.

To dzień bardzo radosny dla wszystkich dzieci małych i dużych też...

6 grudnia 2013 - Koncert muzyczny


Tego samego dnia mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę - koncert muzyczny - z muzykami z Białegostoku spotkaliśmy się z Betlejemską Gwiazdką.

Było granie i śpiewanie i wiele radości...

listopad 2013 - Zajęcia otwarte dla rodziców


Tradycyjnie w naszym przedszkolu organizujemy dla rodziców zajęcia otwarte. Spotkanie takie odbyły się w każdej grupie i zgromadziły prawie komplet rodziców. To znaczy, że te zajęcia są ważne nie tylko dla dzieci i nauczycielek ale także dla rodziców i bardzo nas to cieszy.

Możemy pokazać naszym rodzicom, co robimy na co dzień w przedszkolu, czego i jak się uczymy, jak i w co się bawimy. I oczywiście, jak rośniemy w mądrości...

18 listopada 2013 - Bajka muzyczna


Po raz kolejny w naszym przedszkolu mieliśmy okazję uczestniczyć w przestawieniu teatralnym, które bardzo lubimy. Tym razem była to bajka muzyczna o Pani Piosence. Poznaliśmy wszystkie nutki gamy i mogliśmy sami wystąpić w tym przedstawieniu. To wielka frajda, gdy dzieci mogą zmienić się w aktorów.

W ten sposób przygotowujemy się do występów w przedszkolu, bo przecież co jakiś czas mamy występy dla naszych rodziców...

9 listopada 2013 - Akademia Patriotyczna


W sobotę na godz. 16.00 zaprosiliśmy naszych rodziców, dziadków i wszystkich przyjaciół na Akademię pt. "Z dawna Polski Tyś Królową". Zawsze w listopadzie wspominamy naszą Ojczyznę, wyrażając wdzięczność dla tych, dzięki którym jest wolna i nasza. W tym roku postanowiliśmy przypomnieć dzieje Jasnej Góry, miejsca, gdzie zawsze biło żywe serce Narodu. Wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze z nas, miały swój udział w akademii. Widzieliśmy po oczach naszych rodziców i wszystkich innych, że sprawiliśmy wiele wzruszeń i radości. Bardzo się cieszymy. Będziemy pamiętali, że Polska to nasza Ojczyzna a bycie Polakiem jest wielką dumą.

Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam ...

8 listopada 2013 - Nawiedzenie Matki Bożej


Przez cały miesiąc październik w każdej grupie odmawialiśmy wspólnie jedną tajemnicę różańca, poznając jej treść, ale nade wszystko modląc się o dobre przygotowanie do spotkania z Matką Bożą, która w cudownym Obrazie Jasnogórskim miała nawiedzić nasze miasto. W piątek pojechaliśmy autobusem (to też była miła wycieczka) do kościoła Miłosierdzia Bożego na godzinę wspólnego, z innymi dziećmi z przedszkoli i szkół, spotkania z Matką Bożą. Wyraziliśmy nasze prośby, podziękowaliśmy za otrzymane łaski i prosiliśmy, aby Maryja zawsze miała nas w swojej matczynej opiece. Takie spotkania zdarzają się raz na 20-30 lat, więc następnym razem będziemy już dorośli i zaprowadzimy do Maryi nasze dzieci.

Maryjo, bądź z nami w każdy czas ...

22 październik 2013 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


W dzień Patrona naszego Przedszkola - Jana Pawła II- odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka w najmłodszej grupie 3 latków. Stawiły się wszystkie dzieci i rodzice. Do tego dnia przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. A trzeba było dużo się nauczyć, nie tylko piosenek i wierszyków, ale też współdziałania w grupie razem ze wszystkimi koleżankami i kolegami oraz naszą siostrą i panią. Dla 3 latków to było wielkie wyzwanie, ale daliśmy radę. W końcu - NAJFAJNIEJSZE Z NAS PRZEDSZKOLAKI - choć czasem niezłe CUDAKI. Złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, które rodzice potwierdzili brawami. Nasze przedszkolne lata powierzyliśmy opiece Jana Pawła II. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz obrazek Papieża Polaka - już niedługo Świętego.

Po spotkaniu zostaną nam nie tylko zdjęcia i nagrania wideo, ale przede wszystkim radość z tego, że potrafimy tak wiele, a możemy jeszcze więcej...

Janie Pawle II módl się za nami.

14 październik 2013 - Dzień Nauczyciela


Naszym kochanym Paniom i Siostrze życzymy pięknych dni w przedszkolu przez cały rok, nie tylko dziś oraz dzieci takich jak my

- z sercem pełnym wdzięczności ...

13 październik 2013 - NIEDZIELA PAPIESKA


Nareszcie pogodna, słoneczna niedziela. Od kilku tygodni ze względu na złą pogodę musieliśmy odkładać nasze spotkanie, które było zaplanowane w przedszkolnym ogródku. Nasz Patron - Jan Paweł II postarał się jednak żebyśmy mogli spotkać się na wspólnej modlitwie i pikniku właśnie w niedzielę, kora jest już XIII Niedzielą Papieską. Razem z rodzicami i naszymi paniami uczestniczyliśmy we Mszy świętej wśród jesiennych kolorów. W czasie Mszy świętej, została poświęcona figura Jana Pawła II, która odtąd będzie stała w naszym przedszkolu i przypominała nam o naszym Wielkim Patronie. To rok oczekiwania na kanonizację Papieża Polaka, więc przygotowaliśmy z rodzicami Księgę Modlitwy, w której spisane zostały wszystkie nasze rodzinne i przedszkolne sprawy, które w codziennej modlitwie powierzać będziemy Janowi Pawłowi II. W czasie gdy dzieci wykonywały plakat dla Jana Pawła II, rodzice wysłuchali konferencji na temat wychowania w nauczaniu Jana Pawła II. Potem wszyscy razem zasiedliśmy do grilowanych kiełbasek i oczywiście nie mogło zabraknąć też papieskich kremówek na deser. Wnieśliśmy także swoją ofiarę na konto Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Jan Paweł II uczył o cywilizacji miłości, która nie może być tylko w słowie, ale i w czynie, w darze serca dla innych ...

3 październik 2013 - Koncert muzyczny


Rozpoczęliśmy spotkania z muzykami z Białegostoku, którzy jak co roku przyjeżdżają do nas z ciekawymi audycjami muzycznymi. Tym razem bawiliśmy się z echem muzycznym. Szukaliśmy go w piosenkach, instrumentach i w urządzeniach, które go naśladują.

Była wspaniała zabawa ...

23 wrzesień 2013 Teatr "Opowieść o dobrym sercu"

Gościł dziś u nas zespół z teatru "Co nieco" z Białegostoku. Znani nam już artyści przedstawili tym razem piękną opowieść o strachu na wróble, który w miejscu serca miał mały dzwoneczek. Jednak to nie przeszkodziło mu w czynieniu wielu dobrych czynów dla innych, którzy potrzebowali jego pomocy. Strach na wróble nauczył nas, że pomagać zawsze jest miło i że w ten sposób możemy zyskać nowych przyjaciół i nasze serce,

choć dziś jeszcze małe, rozrasta się dobrocią na przyszłość ...

wrzesień 2013 NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014 - ROZPOCZĘTY

PIERWSZY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU
Dla starszych przedszkolaków, wszystko było po staremu, ale dla najmłodszych - wszystko nowe i do tego bez mamy i taty. ale okazało się, że mamy bardzo dzielne maluchy, łez było "jak na lekarstwo". Za to radości z zabawy i poznawania nowych miejsc - co nie miara. Po dwóch dniach deszczu i zimna, nareszcie wyszło słońce i mogliśmy wyjść na upragniony plac zabaw. Poznaliśmy już chyba wszystkie zakamarki. Każdy ma swoje miejsce przy stole i coraz sprawniej zajada posiłki. Mamy swoje znaczki w szatni i łazience. Nikt już się nie myli. A gdy trochę się zmęczymy zabawą, to możemy odpocząć przytuleni do swojej poduszki.

Przedszkole jest wspaniałe a my to NAJFAJNIEJSZE PRZEDSZKOLAKI i tak trzymać do końca ...

01 lipiec - 31 sierpień 2013 – PRZERWA WAKACYJA

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu ...

22 czerwiec 2013 – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W sobotę przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie, spotkaliśmy sie wszyscy w przedszkolu, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2012/2013. Dzieci ubrane na galowo, rodzice też odświętnie. Zaczęliśmy od Mszy św. Jest za co dziękować Bogu. W ciągu minionego roku wiele łask otrzymaliśmy za wstawiennictwem Jana Pawła II, którego wybraliśmy jako Patrona naszego przedszkola. Po Mszy św. rozpoczęły się występy. Najpierw rodzice mieli okazję sprawdzić swój angielski, gdyż zaśpiewaliśmy im kilka piosenek po angielsku, których nauczyliśmy się z P. Marylą. Następnie występowały maluchy, średniaki i starszaki. Każda grupa zaprezentowała się z najlepszej strony. Oklaskom nie było końca. Nastąpił moment podziękowań, pożegnań tych, którzy opuszczają już nasze przedszkole, aby rozpocząć nowy etap w szkole, rozdanie dyplomów.

To był wspaniały rok i WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO Z SERCA DZIĘKUJEMY !!!

czerwiec 2013 – NOWE PRZEDSZKOLAKI

W minionym tygodniu w przedszkolu spotykaliśmy się z nowymi dziećmi, które rozpoczną przygodę z Przedszkolem od września. Dzieci razem z rodzicami przychodziły popołudniami do przedszkola, aby zapoznać się z sobą i z nauczycielkami. Pierwsze spotkanie było już w kwietniu. Wtedy oprócz wspólnej zabawy, była okazja do zwiedzenia całego przedszkola. Można było zajrzeć naprawdę wszędzie - nie tylko do wszystkich sal, ale także do łazienki, szatni, kuchni a nawet biura s. dyrektor. W czerwcu sporo czasu spędzaliśmy na placu zabaw. Pogoda była piękna a plac zabaw wszystkich wciągnął do zabawy, nawet rodziców. Na zakończenie odbyło się spotkanie dla rodziców. Początek w przedszkolu to nie tylko duże wyzwanie dla dzieci, ale także dla rodziców.

Mamy nadzieję, że gdy wrócimy po wakacjach, już jako prawdziwe przedszkolaki, będziemy tu wspaniale się bawili i nauczymy się wiele nowych rzeczy, które przydadzą się w życiu. Do zobaczenia...

7 czerwca 2013 – WYCIECZKA NA SAFARI

W piątek od samego rana wybraliśmy się na wycieczkę do Gołdapi. Pogoda nam dopisała, ani kropli deszczu, choć ostatnie dni były bardzo obfite w burze. Zatem w dobrych humorach dotarliśmy na miejsce. Tutaj czekały na nas trzy samochody, każda grupa w jednym, którymi ruszyliśmy na Safari. Wszędzie przepiękna zieleń, lasy, polany, ogromne stawy a wśród tego wszystkiego zwierzęta. Przywitał nas mały, roczny łoś, był śliczny. Potem spotkaliśmy także cała jego rodzinę, wielkie stado jeleni, saren, danieli. Były też jaki, dziki, stada koni, strusie, lamy. To te duże zwierzęta, ale na pewno między krzakami skrywały sie też mniejsze zwierzątka. Wiatr porywał nam kapelusze z głowy i grał w uszach leśne melodie. Potem pełni wrażeń pojechaliśmy do Pięknej Góry. W niezwykłym zajeździe zjedliśmy pyszny obiad. Apetyty dopisały nawet niejadkom. Czas na wyprawę. Wszyscy, bez wyjątku, nawet najmłodsi, dzielnie wspięli się na Piękną Górę, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki całej okolicy. Okazało sie, że jesteśmy bardzo dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami. Nikt nie marudził, nikogo nie trzeba było nieść na rękach, nosić mu plecaka.

Ach, gdyby to widzieli nasi rodzice... To była wspaniała, niezapomniana wyprawa, która nastroiła nas już trochę wakacyjnie.

3 czerwca 2013 – DZIEŃ DZIECKA

W poniedziałek świętowaliśmy nasz dzień, czyli Dzień Dziecka. To zawsze dzień pełen radości i niespodzianek.
Zaraz po zajęciach autobusem pojechaliśmy do Klubu Rozrywki "Fantazja". Ależ tam było fantastycznych rzeczy - basen z piłeczkami, wspinaczki, drabinki, tunele, przejścia i różne inne cuda. Wybawiliśmy się do woli a przy okazji poćwiczyliśmy trochę naszą sprawność i tężyznę. W przedszkolu czekał nas obiad niespodzianka - wielkie grilowanie. Apetyty po takich wyczynach dopisywały. Odzyskaliśmy siły, więc dalej do zabawy na naszym placu przedszkolnym. Podwieczorek to kolejna niespodzianka - pyszne lody truskawkowe i pomarańczowe. Niestety musieliśmy zjeść je już w sali, bo nagle zrobiło się ciemno i rozpoczęła się burza. Nic jednak nie mogło zepsuć nam dobrych humorów. Na koniec były jeszcze balony i książeczki w prezencie dla każdego.

To był super dzień dla super dzieciaków !

27, 28, 29 maja 2013 – DZIEŃ MAMY I TATY

Przez kolejne trzy popołudnia w naszym przedszkolu panowała wielka radość i poruszenie.
Najmilsi naszemu sercu goście - Mamusie i Tatusiowie - przybywali do nas z okazji swojego święta.
Poniedziałek, to występy grupy II, wszyscy elegancko wystrojeni, zaprezentowali się wspaniale. Podsumowaniem był mix tańców, który bardzo się rodzicom podobał. Potem były już tylko uściski, całusy i prezenty.
We wtorek występowały dla swoich rodziców maluchy, choć już teraz wcale nie takie maluchy. Zaprosiły nas na łączkę, gdzie biedronki tańcowały w żuczkami. Było wesoło i gwarnie, muzyka grała a mali aktorzy, mimo tremy, dali z siebie wszystko. Rodzice byli zachwyceni.
Środa należała do starszaków. Rodzice otrzymali bajkowe życzenia od swoich dzieci - aktorów. Były też piosenki, nawet po włosku i francusku oraz tańce. Szczególnie ostatni, finałowy taniec wycisnął z oczu rodziców łzy wzruszenia.

KOCHANI RODZICE DZIĘKUJEMY WAM ZA MIŁOŚĆ I WSPARCIE ...

20 maja 2013 – TURNIEJ SPORTOWY

W poniedziałek – najstarsza grupa z naszego przedszkola reprezentowała nas na X Miejskim Turnieju Sportowym, który odbywał się w hali sportowej przy szkole Nr 4.
Każda drużyna miała wyznaczony kolor - my pomarańczowy. Dyscypliny były bardzo ciekawe. Wszystko nawiązywało do bajek, bowiem hasło turnieju, to "sportowo i bajkowo". Każda drużyna zwyciężyła. Wróciliśmy do przedszkola ze złotymi medalami i dyplomem.

To była wspaniała zabawa i dobry sposób na zdrowie.

18 maja 2013 – NADANIE PRZEDSZKOLU IMIENIA JANA PAWŁA II

W sobotę – To był wielki dzień. Cały rok przygotowań razem z rodzicami i naszymi paniami w przedszkolu. O Janie Pawle II wiemy naprawdę dużo, proszę nam wierzyć. W sobotę o 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. Byli obecni liczni goście - Siostry Urszulanki, Pan Burmistrz, Pani Wizytator z Suwałk, Panie Dyrektorki z przedszkoli augustowskich, nasi rodzice, dziadkowie, przyjaciele.
Na początku Mszy św. s. Mirosława z Warszawy odczytała akt nadania imienia naszemu przedszkolu.
Od tej chwili mamy Wielkiego Patrona.
Po Mszy św. Wszyscy zebrani oglądali przygotowany przez dzieci montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II. Na wielu twarzach widzieliśmy łzy wzruszenia. Po Mszy św. wszyscy udaliśmy się do portu i statkiem "Serwy" wyruszyliśmy w rejs śladami naszego Patrona, gdy w 1999 roku odwiedził nasz Augustów. 18 maja to dzień urodzin Papieża, więc świętowaliśmy "papieskimi kremówkami" wspominając Jana Pawła II. W Studzienicznej była chwila przerwy w rejsie, zeszliśmy na ląd i pod pomnikiem Jana Pawła II złożyliśmy kwiaty i zaśpiewaliśmy ulubiona pień Papieża "Barkę". Cały dzień towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Dopiero 10 minut przed przybiciem do portu w Augustowie spadł obfity deszcz, który przyjęliśmy jako deszcz Bożych łask za przyczyną Jana Pawła II.

To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci, a Jan Paweł II będzie od dziś obecny wśród nas, poznawany i kochany.

15 maja 2013 – POŻEGNALNY KONCERT

W środę – odbyło się ostatnie z pięciu zaplanowanych na ten rok szkolny, spotkań z muzyką i muzykami. Tym razem wspólnie poszukiwaliśmy "interwałów". To były bardzo aktywne poszukiwania i przyniosły wiele radości. Nie tylko słuchanie muzyki, ale wspólne jej tworzenie, jest ogromną frajdą.

Już czekamy na kolejne audycje w nowym roku szkolnym.

15 kwietnia 2013 – GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek – rano mieliśmy w przedszkolu gości. Zawitali do nas Panowie z Policji oraz Straży Wodnej. Nie, żebyśmy coś narozrabiali, ale żeby nas pouczyć o bezpieczeństwie. Czas wakacji już coraz bliżej, więc wyjazdy, kąpiele w jeziorze.... Powtarzaliśmy wszystko, co dotyczy bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z kąpieli w naszym jeziorze. Oczywiście zawsze w towarzystwie naszych rodziców lub innych, dorosłych opiekunów. Na koniec każdy otrzymał w prezencie od miasta, odblaskową, augustowską koronę.

Teraz będziemy widoczni na drodze.

27 marca 2013 – SPOTKANIE WIELKANOCNE

W środę – na dwa dni przed świętami Wielkanocnymi spotkaliśmy się w każdej grupie z rodzicami na tradycyjnej "święconce".
Pierwsze spotkanie odbyło się w grupie najmłodszej.
Rodzice wysłuchali krótkiego występu swoich dzieci, które wprowadziły zebranych w atmosferę świąteczną.
Wiersze i piosenki o zmartwychwstaniu wniosły wiele radości w serca rodziców i dzieci.
Życzymy wszystkim, aby ta radość i pewność życia pozostały na kolejne, także poświąteczne dni.
Obecny z nami ks. Marcin poświęcił przygotowane przy udziale dzieci koszyczki ze święconką.
Pół godziny później przyszli rodzice grupy Średniaków.
Tutaj także mieliśmy okazję oglądać program artystyczny w wykonaniu dzieci.
Na koniec swoje spotkanie miały dzieci z najstarszej grupy.
Program przygotowany przez dzieci zaprowadził nas do pustego grobu, gdzie razem z niewiastami i apostołami mogliśmy spotkać żywego Jezusa.
Swój udział mieli także rodzice. Pani Renata i Pan Grzegorz akompaniowali nam do śpiewanych piosenek. Było wiele poruszenia w sercach. Choć przed nami Dni Wielkie i pełne powagi, to już dziś kiełkuje w każdym z nas nadzieja na NOWE....

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

16-17 marca 2013 – Skupienie Wielkopostne

W sobotę – W sobotnie popołudnie rodzice spotkali się na wspólnej modlitwie i rozważaniach.
Skupienie prowadził ks. Marcin Sieńkowski.
Poruszaliśmy dwa tematy: "Bóg bogaty w miłosierdzie" na postawie encykliki Jana Pawła II. To kontynuacja naszego poznawania przesłania Jana Pawła II przed czekającą nas w maju uroczystością. Drugi temat, po przerwie, to "Rodzice świadkami wiary dla swoich dzieci". Po krótkim wprowadzeniu przez ks. Marcina, był także czas na dzielenie się własnymi doświadczeniami w przekazywaniu wiary naszym dzieciom. Temat ten był okazją do pogłębienia przeżywanego w kościele Roku Wiary.
W niedzielę spotkaliśmy się razem z dziećmi na wspólnej Eucharystii, by zawierzyć Bogu bogatemu w miłosierdzie nasze rodziny i nasze przedszkole.

15 marca 2013 – Przedstawienie teatralne "Czarodziejski Kwiat"

W piątek – gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Teatru Lalek "Fraszka" w Warszawie.
Oglądaliśmy bardzo barwny i ciekawy spektakl lalkowy, który mówił o wartości przyjaźni. Razem z bohaterami przeszliśmy długą podróż w poszukiwaniu czarodziejskiego kwiatu dla chorego przyjaciela. Przyjaźń to ważna rzecz i warto dbać o swoich przyjaciół.
Na koniec mogliśmy zobaczyć z bliska pięknie wykonane lalki i poznać ukrytych za parawanem aktorów.

5 marca 2013 – TEATR POD ORZEŁKIEM "BIAŁE I CZARNE"

We wtorek – Wiemy, że świat jest kolorowy i przez to piękny, ale nie myśleliśmy, że świat w kolorach czarnym i białym,
też może być taki ciekawy.
Przez niezwykłą opowieść Pana Mariusza i Pani Małgosi, nauczyliśmy się dostrzegać piękno nawet w tym co zwyczajnie czarno-białe.
Wszystko jest takie, jakie być powinno i takie jest dobre...
Bardzo lubimy, gdy goszczą u nas artyści z Teatru pod Orzełkiem.

4 marca 2013 – ZAPISY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2013/2014

W poniedziałek – Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby zobaczyć nasze przedszkole, dowiedzieć się cos więcej o nas a może zdecydują, że zostaną z nami na dłużej...

26 lutego 2013 – KULIG NA ŚNIEGU

We wtorek – Korzystając z jeszcze zimowej pogody i śniegu, grupa III i II wybrały się do Kurianek na kulig.
Rano, po śniadaniu autokarem dojechaliśmy na miejsce. Przywitał nas Marianek z grupy III, który mieszka w Kuriankach.
Zanim dojechały sanie, zwiedzaliśmy trochę gospodarstwo. Najwięcej zachwytu wzbudziły konie. Odwiedziliśmy także chlewik ze świnkami i oborę z krowami. A na podwórku były wyścigi z psem. Gdy przed dom zajechały sanie, usadowiliśmy się wygodnie i dalej w drogę. Konie kopytami rozbijały śnieg, dzwonki u ich uprzęży wesoło dzwoniły a dzieci rozradowane podziwiały okolicę. Po kuligu, na zaproszenie mamy Marianka, częstowaliśmy się gorącą herbatką i pysznymi pączkami.
Choć kulig na śniegu był wspaniały, to już trochę tęsknimy za wiosną...

22 lutego 2013 – Wizyta Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego

W piątek – od rana przygotowania do wizyty ważnego gościa w naszym przedszkolu.
Odwiedza nas Ksiądz Biskup Romuald.
Dzieci świątecznie ubrane, zabawki na półkach w idealnym porządku, podarunki gotowe.
Przyszli także nasi rodzice. O godz. 12.00 witamy gości, razem z księdzem Biskupem jest też ksiądz Proboszcz Marian Szewczyk.
Na powitanie śpiewamy "Boża radość jak rzeka..." bo w naszych sercach dużo radości.
Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek od Ks. Biskupa. Ks. Biskup był bardzo zainteresowany tym, co robimy w przedszkolu.
Pokazaliśmy Mu nasz segregator, w którym razem z rodzicami gromadzimy prace dotyczące poznawania Jana Pawła II.
Przy tej okazji zaprosiliśmy Ks. Biskupa do udziału w naszej uroczystości 18 maja.
To był bardzo miły czas, GOŚĆ w DOM, BÓG W DOM...

17 lutego 2013 – BAL KARNAWAŁOWY

W niedzielę o godz. 9.00 – Od rana gra muzyka, przebierańców jest bez liku.
Wszyscy uśmiechnięci i do tańca gotowi.
O 9.00 witamy Pana Mariusza i Panią Małgosię, którzy poprowadzą nasz bal.
Początek na stacji "Mikołajki".
Po drodze tańce -rozruszańce, konkursy, wybór króla i królowej balu - Hania z gr. III i Olek z gr. II.
Niech nam żyje królewska para, aż do następnego balu!
W między czasie mała przerwa, poczęstunek na słodko, łyk soku dla ochłody i dalej w tany.
Skończyło się przed obiadem, ale wypieki na twarzach były aż do końca dnia. To był bal !!!
Kończymy karnawał, a jutro zaczniemy czas, w którym serca nasze będą bliżej Jezusa.

10 listopada 2012 – AKADEMIA PATRIOTYCZNA

W sobotę o godz. 15.00 – zapraszamy wszystkich rodziców i dziadków na akademię patriotyczną w wykonaniu dzieci wszystkich grup. Akademia obędzie się w Osiedlowym Domu Kultury na ul. Hożej.

22 października 2012 – DUCHOWOŚĆ I POSŁANNICTWO JANA PAWŁA II

W poniedziałek o godz. 18.00 – Msza św. w parafii Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. konferencja nt. „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”, rozpoczęcie przygotowań do nadania przedszkolu imienia Jana Pawła II, rozdanie rodzinnych albumów i niespodzianek dla dzieci.

30 września 2012 – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W niedzielę o godz. 15.00 Msza św. przy kapliczce na terenie przedszkola. Po Mszy św. występ artystów z Białegostoku z programem pt. „Przez 5 oceanów”, wspólna zabawa i śpiewanie. Pieczenie kiełbasek na grillu, poczęstunek.

4 września 2012 – ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

We wtorek o godz. 15.30 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci grupy II i III.

3 września 2012 – ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy dobrego czasu spędzonego w naszym przedszkolu, wielu miłych wrażeń i nowych znajomości.

31 sierpnia 2012 – ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

W piątek o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci z grupy I na zebranie, na którym przestawimy plan organizacji roku szkolnego 2012/2013.

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 – PRZERWA WAKACYJNA


23 czerwca 2012 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W sobotę 23.06.12 o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za cały rok szkolny 2011/12 w parafii Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. w Miejskim Domu Kultury dalsza część spotkania. Prezentacje artystyczne każdej grupy, rozdanie dyplomów, pożegnanie absolwentów.

15 czerwca 2012 - UROCZYSTOŚĆ SERCA PANA JEZUSA

Spotykamy się w piątek 15.06.12 o godz. 18.00 na Mszy św. w parafii Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie rodziny na lody do „Kaktusika”.

6-14 czerwca 2012 – NOWENNA

Przygotowując się do Uroczystości Serca Pana Jezusa i ofiarowania Mu naszych rodzin, rozpoczynamy nowennę. Każdego dnia zachęcamy do udziału w nabożeństwie lub odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa w domu z całą rodziną. Codziennie będą rozdawane w przedszkolu pomoce do nowenny. Modlimy się za nasze rodziny.

1 czerwca 2012 – DZIEŃ DZIECKA

Festyn dla dzieci od 10-12.00, prowadzony przez animatorów z Białegostoku.
W programie zabawy z chustą, tańce, malowanie twarzy, zabawy z tajemniczą postacią, konkursy, tor przeszkód i inne atrakcje.

30 maja 2012 – WYCIECZKA

W środę 30.05.12 „Wycieczka z żubrem w tle”.
Wyjeżdżamy do Kiermus – Ostoi żubra i tradycji szlacheckich. W planie zwiedzanie z przewodnikiem hodowli żubra, dużo czasu na świeżym powietrzu, niespodzianki.
Wyjazd godz. 8.00. Planowany powrót godz. 17.00.
Zabieramy plecak z prowiantem, wygodne ubranie i buty oraz dobry humor.

26 maja 2012 – DZIEŃ MAMY I TATY

Maj , to okazja do wyrażenia naszym Rodzicom, jak bardzo ich kochamy. Zapraszamy na spotkanie w sobotę 26.05.12. W programie przygotowane przez dzieci każdej grupy występy i niespodzianki oraz piknik rodzinny na terenie przedszkolnego placu zabaw.
Grupa I – godz. 10.30
Grupa II – godz. 12.00
Grupa III – godz. 14.00

21-23 maja 2012 - DNI ADAPTACYJNE

Od poniedziałku do środy zapraszamy na godz. 16.00 nowo przyjęte dzieci na spotkania w przedszkolu z nauczycielkami, na wspólną zabawę i poznawanie przedszkola.

19 maja 2012 - DNI AUGUSTOWA

W sobotę 19.05.12 na Rynku Zygmunta Augusta w godz. 15-18.00 odbędą się „Prezentacje artystyczne szkół i przedszkoli pod hasłem NASZE DZIECI.” Chętne dzieci mogą wziąć udział w występie, jako reprezentacja naszego przedszkola.

06 kwietnia 2012, WIELKI PIĄTEK

06.04.12 - WIELKI PIĄTEK – przedszkole nieczynne

ALLELUJA, JEZUS ŻYJE !
Wszystkim Rodzicom składamy życzenia głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i radości Niedzielnego Poranka.

4 kwietnia 2012, SPOTKANIE WIELKANOCNE

W środę, 04.04.12 zapraszamy Rodziców na Spotkanie Wielkanocne
W programie występ dzieci z każdej grupy
Poświęcenie wielkanocnych koszyczków
Życzenia świąteczne i dzielenie się jajkiem

Grupa I – godz. 14.30
Grupa II – godz. 15.00
Grupa III – godz. 15.40

25 marca 2012, niedziela - MSZA ŚWIĘTA

W niedzielę, 25.03.12 spotykamy się na wspólnej Eucharystii – Rodzice i dzieci
- w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00

24 marca 2012, sobota – WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA

SERCE JEZUSA, AŻ DO KOŃCA UKOCHAŁO… A TWOJE ?

godz. 09.00 – 12.00 – spotkanie dla Ojców
godz. 15.00 – 18.00 – spotkanie dla Matek

Spotkania odbywają się w Domu Księży Emerytów (przy Bazylice NSJ)

Program:
- konferencja
- przerwa na kawę i rozmowy indywidualne
- świadectwa
- refleksja nad Słowem Bożym
- adoracja Najświętszego Sakramentu
- możliwość spowiedzi


19 marca 2012, ŚWIĘTEGO JÓZEFA – Patrona mężczyzn

W poniedziałek, 19.03.12 bardzo prosimy, aby, jeśli to możliwe, dziecko z przedszkola odebrał tatuś lub dziadek. Zapraszamy na krótkie spotkanie na godz. 15.30

6 marca 2012, ZAJĘCIA OTWARTE

We wtorek, 06.03.12 o godz. 9.00 zapraszamy na zajęcia otwarte Rodziców dzieci grupy I. Zajęcia poprowadzi p. Marta.

28 luty 2012, ZEBRANIE DLA RODZICÓW

We wtorek 28.02.12 o godz. 15.30 odbędzie się zebranie dla Rodziców dzieci z grupy III. Tematem spotkania będzie podsumowanie osiągnięć dzieci za I połowę roku szkolnego oraz przekazanie diagnoz pedagogicznych. Rodzice dzieci z pozostałych grup także otrzymają do końca lutego diagnozy pedagogiczne. Spotkania indywidualne Rodziców z nauczycielkami grup, po uzgodnieniu.

17 luty 2012, ZAJĘCIA OTWARTE

W piątek 17.02.12 o godz. 9.00 – zajęcia otwarte dla rodziców grupy III. Zajęcia poprowadzi p. Agnieszka

16 luty 2012, BAL U PĄCZKOWEGO KRÓLA

16.02.2012 - TŁUSTY CZWARTEK
– gościć będziemy na balu u „Pączkowego Króla”. Prosimy ubrać dzieci kolorowo i elegancko a dodatkowo dla dziewczynek KOKARDY a dla chłopców MUSZKI. Będzie wesoło i słodko….

08 luty 2012, KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

W środę 8.02.2012 o godz. 9.30 rozpoczynamy bal karnawałowy.
Zabawę poprowadzi p. Mariusz Orzełek z Teatru „Pod Orzełkiem” w Białymstoku. W programie tańce i konkursy w zimowej scenerii. W przerwie poczęstunek. Przygotowujemy nie tylko wesołe, kolorowe stroje, ale przede wszystkim dobre humory. Miłej zabawy…

20 stycznia 2012, DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek, 20.01.2012 o godz. 13.00
ZAPRASZAMY wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na spotkanie z okazji Waszego Święta do restauracji „Karmel”, ul. Zarzecze 5.
W programie: występy dzieci, niespodzianki, wspólne tańce, poczęstunek.

11 stycznia 2012, ZAJĘCIA OTWARTE


Zapraszamy Rodziców grupy I na zajęcia otwarte w środę o godz. 10.00, które poprowadzi p. Joanna.

NOWY ROK 2012


Wszystkim Rodzicom i dzieciom składamy najlepsze życzenia noworoczne, aby czas przeżywany każdego dnia, był znakiem Bożej miłości.
Niech Opatrzność czuwa nad każdą rodziną i naszym przedszkolem. Niech wspiera nas we wspólnym wysiłku wychowywania i kochania każdego dziecka.

:D :D :D :D :D

Startuje nasza strona internetowa.
Mamy nadzieję, że prezentowane w galerii zdjęcia pozwolą jeszcze raz przeżywać miłe chwile i powracać wspomnieniom.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, aby móc pełniej uczestniczyć w życiu przedszkola przez wspólne inicjatywy.
Będziemy starali się na bieżąco informować Rodziców o naszych planach i tym, co dzieje się w przedszkolu.
Nic jednak nie zastąpi codziennego spotkania w przedszkolu. Do zobaczenia…- powrót do akytualności